В. Онацкий: дистанционка, а может, лучше каникулы?

Сейчас учебные заведения опаснее для участников образовательного процесса, чем весной

В. Онацкий: дистанционка, а может, лучше каникулы?

Автор: Владимир Онацкий, заместитель директора по учебно-воспитательной работе.

Спочатку інтернет повідомив, що вже 12 жовтня МОН офіційно ініціює перехід усіх шкіл на двотижневе дистанційне навчання. Звісно, що таке рішення мають ухвалювати органи місцевої влади, враховуючи стан захворюваності в конкретних населених пунктах.

Не встигли ще звикнути до думки про дистанційку, як нове повідомлення: в усій країні школярі йдуть на продовжені канікули.

На превеликий жаль, школи дійсно не є безпечним місцем ні для учнів, ні для вчителів. Шість тижнів роботи показали, що педагоги хворіють на Ковід і вмирають. Хворіють і діти. Усе це страшно. Держава не створила безпечні умови для них.

Єдиним можливим місцем, де могли заразитися педагоги, за їхніми словами, є навчальні заклади. Діти можуть відвідувати школи в абсолютно довільному режимі: то відвідують школу, то ні; то поїхали під час навчання до Єгипту чи Туреччини, то одразу після мандрів на навчання. З кожного класу щодня 5-7 учнів не приходять до школи, бо то голова болить, то нежить, то кашель, то температура. Звісно, ніхто класи не відправляє на самоізоляцію. От і мігрують учні з ознаками хвороб, наражаючи на смертельну небезпеку педагогів, а юристи весь час наголошують, що діти мають право відвідувати навчальні заклади незалежно від стану здоров'я.

Скажу відверто, я втратив віру в те, що якісь нормативні акти можуть забезпечити безпеку учасників освітнього процесу, коли на Ковід захворіла працівник їдальні, яка мала пряме відношення до харчування всієї школи, а школа не була закрита на карантин. Закрили лише їдальню. Про випадки захворювань відповідні служби школи не повідомляють. Інформація надходить від батьків через 10-12 днів після того, як дитина перестала відвідувати заклад.

Зараз до шкіл вже заїхали дільничні комісії, які готуються до виборів. Вони зайняли навчальні кабінети, які займали впродовж багатьох років. Ніяких документів про стан здоров'я ці люди не мають, єдине, що від них вимагається, це проходити термоскринінг…

Я пам'ятаю, як ми всі хотіли повернутися до очного навчання. Однак таке повернення вимагало відповідального ставлення до навчання. Про яке ж відповідальне ставлення мова, коли влаштовуються мандри та подорожі, батьки займаються самолікуванням дітей, а маски потрібні лише вчителям на перервах.

Готуючись до початку навчального року, ми максимально подбали про те, щоб діти навчались очно, у школі. Виконали всі приписи, розробили всі стратегії. Однак сьогодні навчальні заклади є більш небезпечними для учасників освітнього процесу, ніж це було у березні чи в квітні, тому я підтримую позицію пана Сергія Шкарлета і сподіваюсь, що влада мого міста ухвалить відповідальне рішення і переведе на час, що залишився до осінніх канікул, навчальний процес у школах на дистанційний режим, бо більш корисним є навчання (хай навіть дистанційне), ніж нескінченні канікули.

Оригинал

Освіта.ua
12.10.2020

Популярные блоги
Иван Осадчий: об оценивании учеников 5 классов НУШ По предлагаемому в Методических рекомендациях подходу невозможно выставить оценки за семестр
М. Гринева: воспитываем еще одно поколение, которое не читает Нашим ученикам нужно давать медаль за отвагу, потому что толерантно терпят все болезни нашей образовательной системы
И. Ликарчук: чиновники не представляют свою жизнь без олимпиад Жизнь меняется, формируется совершенно новая общественная ментальность, а у родителей этих олимпиад – «скрепы»
Л. Булыгина: о ежедневной минуте молчания в школах Все, что по указанию и не от сердца, – все обернется против детей и общества
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Доя скептика
Для скептика : роботу можна знайти іншу. А де знайти нові легені? А ще гірше , де взяти інше життя,якщо це відбере хвороба? Роботу я поміняю,якщо виживу,а якщо помру від ковіду,то мені до дупи буде,який настане формат навчання: очний чи онлайн((
скептик
Хочу уточнить: ВНО тоже планируют проводить дистанционно? А то получается какая-то не стыковка: дистанционка нужна, якобы чтобы уберечь детей от инфицирования, а толпы абитуриентов в пунктах тестирования, или при переезде на дальние расстояния к местам проведения ВНО - не очень похоже на бережное отношение к молодым людям. Там пусть заражаются, заболевают, переносят и распространяют инфекцию - кому до этого есть дело? Невольно приходит в голову мысли: не специально ли устраивают все эти сложности с ВНО, чтобы ещё одним способом вытеснять молодёжь Украины за рубеж? Там ведь никому не нужны оценки по ВНО. А учителям хочу сказать: вы боитесь заразиться от учеников? А не боитесь, что дистагционка вообще лишит вас работы? Для проведения онлайн уроков нужно очень небольшое количество преподавателей. Уроки записывают и в нужное время транслируют в средствах массового оболванивания. Для проверки итогов "обучения", а правильнее сказать отупения, как раз и подходят ВНО. Прямо сейчас и проходит обкатка нового способа устранения педагогов как класс. Не того боитесь, господа педагоги, не того!!!