А. Мирошниченко: пение гимна обязанностью ввели в школах

Воспитание патриотизма в школе - это интересные учебники без ошибок, нормальные программы и профессиональные педагоги

А. Мирошниченко: пение гимна обязанностью ввели в школах

Автор: Александр Мирошниченко, актер, режиссер, драматург.

Обов'язковий спів гімну ввели в школах. Одні обурюються. Інші радіють.

Але це взагалі не про патріотизм. І не про виховання. Це про проставлену галочку в графі «патріотичне виховання». Проведений захід. Статистика для чиновників.

І не треба про приклад американців, які щоранку співають гімн. Вони спочатку у війні за незалежність перемогли, а вже потім зробили виконання гімну в школі обов'язковим. Але то їхня історія. Наша інша.

Виховання патріотизму в школах - це, як мінімум, нормальні підручники. Написані цікаво і без помилок. Хоча б це. І нормальні навчальні програми. І професійні педагоги. І багато чого іншого.

Тоді гімн буде вершиною виховного процесу, а не ілюзією патріотичного виховання. Бо заміна справжніх справ імітацією- шлях сумнівний.

Хоча і красиво виглядає на папері...

Оригинал

Освіта.ua
31.07.2020

Популярные блоги
И. Ликарчук: педагогам школ не должны урезать зарплату Почему сокращение бюджетных расходов в образовании нужно проводить за счет тех, кто проводит уроки?
Тамара Гориха Зерня: мы потеряем много абитуриентов Государство должно максимально упростить условия вступления и расширить госзаказ.
А. Истер: упрощенное ЗНО нуждается в коррекции Предложение «выпускники будут сдавать мультипредметный онлайн-тест» требует коррекции
И. Ликарчук: система ЗНО стала на путь стагнации Спасти систему ЗНО от краха или исчезновения смогут только новые команды и технологии
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев