В. Онацкий: как учителей сделали виновными в провале

«Героем» вступительной кампании 2020 стал учитель математики, который пошел на ЗНО и сдал его на 200 баллов

В. Онацкий: как учителей сделали виновными в провале

Автор: Владимир Онацкий, заместитель директора по учебно-воспитательной работе.

Як вчителів зробили винними в провалі абітурієнтів до медичних вишів.

Добре, що є вчитель. На нього завжди можна все списати. Чому так погано живемо? Бо так учитель учив майбутнього депутата. Чому гинуть люди на дорогах? Бо вчитель не довчив з майбутнім водієм правила дорожнього руху. Чому так багато молодих наркоманів та алкоголіків, жорстоких, нетрадиційних? Знову ж винний вчитель. Пригадується, запитання головного героя фільму «Кавказька полонянка»: каплицю теж я зруйнував? Ні, її зруйнували ще у ХIV сторіччі, а от у провалі абітурієнтів до медичних вишів винний таки вчитель.

«Героєм» вступної кампанії 2020, з подачі чиновників центрів оцінювання, став вчитель математики, який пішов на ЗНО та склав його на 200 балів. Саме через цю мерзенну особу, на думку працівників УЦОЯО, усі бажаючі не зможуть вступити до омріяних вишів. Вже лунають заклики покарати негідника: зняти категорію, звання та навіть відібрати диплом та позбавити права вчити.

Дивні пропозиції в суспільстві: то вимагають тотально всіх учителів пропустити через жорна ЗНО, щоб перевірити, а чи знають педагоги те, що викладають, а коли хтось наважився пройти ЗНО та успішно його пройшов, то потрібно провести розтин, щоб подивитися, а що там у нього в середині: чи є серце, чи є розум, чи є совість.

МОН України визначив, що всі абітурієнти до медичних вишів мають подати сертифікат ЗНО з оцінкою з математики не нижче 150 балів, тобто абітурієнти мають довести, що знають математику хоча б на рівні 6-7 балів за 12-бальною системою, а за 5-бальною на 3+. В принципі, нормальні вимоги, дивує хіба що вибір: чому математику зробили основним предметом, а не біологію чи хімію. Але то все питання до того ж МОН. Мабуть, тому що «математика – цариця наук, що приводить розум до порядку».

Нумо розбиратися, що ж там з балами з математики. У цьому нам допоможуть статистичні дані, оприлюднені на тестпорталі. Загальна кількість учасників цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання, які подолали поріг «склав/не склав» із математики та отримали рейтингову оцінку за виконання сертифікаційної роботи за шкалою 100 – 200 балів, становить 132 745 осіб, при цьому 33,51% учасників отримали 151 бал і вище, тобто 44482 учасника ЗНО.

А як було, наприклад, у попередньому році? За даними на тому ж тестпорталі, загальна кількість учасників зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році, які подолали поріг «склав/не склав» із математики та отримали рейтингову оцінку за виконання сертифікаційної роботи за шкалою 100 – 200 балів, становить 127 104 осіб, при цьому 35,87% учасників отримали 151 бал і вище, тобто 45592 учасника ЗНО.

Про що говорять цифри:

1) у минулому році кількість осіб, які подолали мінімальний поріг, була на 5641 особу менше ніж в цьому році;

2) у минулому році кількість осіб, які набрали 150 балів і вище, була на 1110 більша, ніж в цьому році, тобто при меншій кількості учасників кількість переможців була більшою аж на 1110 осіб;

3) у минулому році на 2,36% абітурієнтів отримали рішенням УЦОЯО 150 балів і вище, ніж в цьому році.

Залишилось лише підрахувати, а скільки б абітурієнтів отримали більше 150 балів, якби своїм рішенням центр тестування не знизив би минулорічний коефіцієнт.

Отже, якби в цьому році був застосований той же коефіцієнт, як і в минулому році, то абітурієнтами медичних вишів могли б стати 47615 осіб, тобто УЦОЯО своїм рішенням позбавив 3133 дитини права вступу до медичних вишів.

Уся ця історія з вчителем, який ніби завадив тисячам дітей вступати до медичних вишів, нагадує оперативну роботу десятків поліціянтів, які в період карантину гуртом виловлювали з Дніпра чоловіка, який намагався дістатися до Гідропарку. Ми ж пам'ятаємо, що потім ініціатор цих заходів визнав, що ніякого відношення це до боротьби з короновірусом насправді не мало. Цікаво, чи вистачить сміливості у працівників УЦОЯО визнати свою провину в позбавленні дітей права стати лікарями, чи так і будуть вони продовжувати в цьому звинувачувати людину з крейдою?

Оригинал

Освіта.ua
30.07.2020

Популярные блоги
Иван Осадчий: об оценивании учеников 5 классов НУШ По предлагаемому в Методических рекомендациях подходу невозможно выставить оценки за семестр
М. Гринева: воспитываем еще одно поколение, которое не читает Нашим ученикам нужно давать медаль за отвагу, потому что толерантно терпят все болезни нашей образовательной системы
И. Ликарчук: чиновники не представляют свою жизнь без олимпиад Жизнь меняется, формируется совершенно новая общественная ментальность, а у родителей этих олимпиад – «скрепы»
Л. Булыгина: о ежедневной минуте молчания в школах Все, что по указанию и не от сердца, – все обернется против детей и общества
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Позитив
Уважаемый господин Онацкий! Вы даже не удосужились ознакомиться с правилами приёма в медицинские ВУЗы! Абитуриенты должны сдавать кроме украинского на выбор : биологию или химию; физику или математику. Математика не является основным предметом. Если абитуриентов она не устраивает, тогда пусть сдают физику А физику всегда изучали и изучают в Медицинских ВУЗах. УЦОЯО своим решением упростило абитуриентам задачу: они дали возможность выбирать...сдавать физику или математику. А глупые абитуриенты, не знающие физику,выбрали математику и не добрали необходимых баллов или вовсе завалили её. Так кто ж им виноват? Как говорится...плохому танцору я.ца мешают.
Таня
Для Позитив: Людям вообще мешает отсутствие мозгов. И ты - не исключение. Дети, которые не добрали до 150 баллов по математике (физике) не глупые, потому что они набрали 150-200 баллов по биологии, химии, языку. А ты сколько набрал? Чем докажешь?
Комментировать