А. Сененко: как изысканно троллят нового министра

О попытке оправдать плагиатора, но ведь не может оправдывающий так нелепо все расписывать

А. Сененко: как изысканно троллят нового министра

Автор: Антон Сененко, старший научный сотрудник Института физики НАН Украины, кандидат физико-математических наук.

Дивіться, як вишукано окремі особи тролять нового міністра освіти.

Я б так не зміг. Не маю стільки нахабства.

Звісно, все це скидається на спробу виправдати плагіатора і любителя дорогезних джіпів, але ж не може виправдовувач настільки недолуго все розписувати.

100% це тролінг.

Та й я б не звертав уваги на його допис, якби він не вийшов на шанованому мною ресурсі Освіта.ua. Не може ж такий ресурс допустити спробу виправдати академічну недоброчесність в публічній площині?

1. Виявляється сайт, на якому було опубліковано розслідування про плагіат у «наукових» працях майбутнього міністра - якийсь не такий, і з ним не всьо так однозначно.

2. Час публікації матеріалу - теж не той.

«Співпадіння? Не думаю», - пише нам автор публікації, зауважуючи, що плагіат у статті майбутнього міністра знайшли на наступний же день після того, як про прізвище кандидата дізналась вся країна.

(Тобто те, що у пана плагіат навидноті - то побіжне. Не можна, бачте, так швидко знаходити).

Цікаво, що щодо суті знайденого плагіату - ні слова, щодо порівняльних таблиць - теж. Йдемо далі.

3. Заява Наукового комітету про непідтримку Шкарлєта - нелегітимна.

4. Оце моє любиме. Про джіп. Наберіть повітря, як казав один покійник, і читайте повільно:

«Згодом у ЗМІ з’явилася інформація, що начебто Шкарлет купив собі за кошти університету джип, і дорогенький – за 40 тисяч доларів. На відомих каналах з’являються довгі сюжети з коментарями політиків, які до цього на телеекранах не показувалися.

У середині червня Шкарлет, працюючи ще на посаді ректора Чернігівського національного технологічного університету, скликав прес-конференцію. Ніхто з київських журналістів не приїхав. Шкарлет заявив, що плагіату не допускав, джипу не купував, доларами не розраховувався. Насправді університет закупив два автобуси, трактор, «вантажівку» та косарку згідно відповідного бюджетного призначення, під наглядом Державної казначейської служби. «Вантажівка» купувалася для потреб технічних кафедр. Вона справді «модернова», тому що студенти мають право на якісну освіту. Цю інформацію у ЗМІ не оприлюднили.»

Не джіп - а вантажівка, не він купив, а університет, не люксова комплектація, а модернова, бо ж потреби технічних кафедр і тому що студенти мають право на якісну освіту.

От скажіть, це таки він виправдовує міністра чи навпаки його тролить? Тролить же!

5. А далі йдуть класичні маніпуляції на тему авторського права і те, що плагіат судом не доведено, а отже, його немає (хоча будь-якій не тупій особі відомо, що академічний плагіат - не потребує доведення у суді).

6. Ну і «вишенька» на тортік - про візит СБУ до мене:

«Потім «вкидується» нова сенсація: до громадського активіста буцімто приходив офіцер СБУ. Чи справді він приходив – досі не встановлено. Чи є у офіцера прізвище, посада – не повідомляється. По телевізору йдуть сюжети із коментарями сторонніх осіб (у стилі: «це нонсенс, часи КДБ вже давно минули»), проте сам громадський активіст подію не коментує. Також немає відомостей, що громадський активіст оскаржив дії офіцеру СБУ (якщо він справді був) до Голови СБУ або до суду.»

До мене, бачте, буцімто приходило СБУ.

А буцімто - бо я ж не подав на них до суду і ніяк не коментую.

Я. не. коментую.

Це точно тролінг, я Вам кажу.

Ну, а далі класика інформспецоперацій:

«Я не знаю – допускав Шкарлет порушення чи ні...

Я не знаю, яким чином робляться звинувачення у плагіаті. Але хочу запевнити...

Ця аргументація – не захист Шкарлета...

Я припускаю, що можна «підловити» на плагіаті і автора цих рядків, якщо буде відповідне «замовлення» і якщо виготовленням «доказів» займуться нечесні люди...»

Дісталося тут і УКУ, і Гриневич, і Новосад, і академікам, що листа підписали.

А знаєте, хто цей автор-молодець?

Член редакційної колегії (чи ради) того журналу, у якому Катерина Кириленко випустила свій опус про Лептонного Бога.

Почав тролити плагіат і псевдонауку високопосадовців ще до того, як це стало менйстрімом!

Знімаю капелюха!

апдт. Лептонний боже, пишуть, що цей пан ще й є радником міністра з комунікацій. Це правда?

Оригинал

Освіта.ua
07.07.2020

Популярные блоги
И. Ликарчук: учиться нужно только тем, кто этого хочет Полное общее среднее образование должно быть не общеобязательным, а общедоступным
Д. Ламза: никто не хочет идти в образование или школа без учителей От Кабинета Министров нет никаких действий по повышению значимости профессии учителя
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
И. Совсун: как надолго еще хватит запала учителей? Между победителями мировых олимпиад и средним базовым уровнем украинских школ гигантская пропасть
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Eugen Zimmermann
Прочитав по лінку статтю. Краще б автор цього "шедевру" не давав лінк - бо оця безблагодатна маячня у порівнянні з дописом Захаріна - як якийсь бед-тріп. Головна думка Захаріна чітка і прозора : у нашій державі, слава богу, ще не скасована презумпція невинності, тому звинувачений у будь-якому злочині не повинен доводити свою невиновність - ті, хто звинувачують його, повинні довести його провину. Плагіат не доведений, розкрадання коштів - не доведене, нічого не доведене. По факту маємо тільки дику інформаційну кампанію проти Шкарлета. Тому, шановні, або доведіть хочь один епізод по Шкарлету, або не позорьтесь. Із цього змагання у стрілянині з реактивного гівномета по Шкарлету явно стримлять вуха прибічників та шестірок порошенка і європейської солідарності. Будьте витонченішими, панове порохоботи! Я розумію, ваш хазяїн завжди був прямим та примітивним, як весло, але зараз він (поки що, принаймні) не президент, тому треба діяти у правовому полі.