В. Онацкий: стоит ли из себя выдавливать раба?

Есть немало педагогов, которые испытывают унижение, кто не может успокоиться, видя несправедливость

В. Онацкий: стоит ли из себя выдавливать раба?

Автор: Владимир Онацкий, заместитель директора по учебно-воспитательной работе.

Учора ми відзначили День Конституції України, а сьогодні стрічка у ФБ нагадала, що відкритою залишається проблема порушення конституційних прав педагогів-пенсіонерів.

Примусове переведення на контракт, а саме так і відбувається, пояснення деяких керівників про те, що гарного вчителя завжди залишать на роботі, і показує, на мій погляд, що ставлення у нас до педагогів, як до рабів, та й самосприйняття дуже часто у нас рабське.

Очевидно, ми всі є рабами чогось. Мабуть, немає жодної абсолютно вільної людини. Чехов присвятив значну частину життя тому, щоб позбутися своєї рабської сутності.

Чи актуально це для мене? Безумовно. Як борюсь з цим? Постійно навчаюсь, намагаюсь здобути нові знання, навички, бо, зупинившись, буду розчавленим тим натовпом, що біжить позаду.

Зараз кажуть про те, що вносяться законопроекти, які відновлять права педагогів-пенсіонерів, які були переведені на контракт. За правовою логікою, це зробити неможливо, адже педагог сам власноручно написав заяву про зміну умов трудового договору. І навіть якщо положення ст.22 ЗУ «Про повну загальну середню освіту» скасують, то це стосуватиметься лише майбутніх пенсіонерів, а не тих, хто зараз погіршить умови своєї праці. В одному з блогів я докладно розглядав юридичні аспекти дії ст. 22, тому не буду тут повторюватись, їх можна прочитати за посиланням.

То що ж робити? Заяви написані, накази підготовлені. Скажу так: за цей період кожен вчитель-пенсіонер мав би опрацювати всю нормативну базу, розібратися в перевагах та недоліках строкового трудового договору, оцінити свої сили щодо подальшої роботи і визначитись у подальших діях. Будь-яке рішення педагога – це його рішення. Я вітаю тих, хто вирішив піти з роботи, бо вже не має сил працювати, - це чесний і сміливий крок. Вітаю тих, хто вирішив звільнитись через рік. Вітаю і тих, хто сподівається на чесність та щирість своїх керівників.

Але є чимало педагогів, які відчувають приниження, хто не може вже кілька місяців заспокоїтися, відчуваючи несправедливість. Що робити? Змиритись або боротися. Ще можна відкликати свою заяву про зміну умов трудового договору з 1 липня 2020 року, адже перше липня ще не настало.

Які наслідки це може мати? Практично ніяких, адже ви у відпустці. А звільнити працівника, який перебуває у відпустці, неможливо. А якщо ви не у відпустці, то чим загрожує відкликання заяви? Тут все залежить від того, наскільки керівник розбирається в законодавстві, наскільки він готовий до виконання законів, що суперечать Конституції України.

Ще раз хочу нагадати, хто відтепер може замінити вчителя-пенсіонера.

І ще один старенький допис, який, здається, і досі не втратив актуальності.

Оригинал

Освіта.ua
30.06.2020

Популярные блоги
Иван Осадчий: об оценивании учеников 5 классов НУШ По предлагаемому в Методических рекомендациях подходу невозможно выставить оценки за семестр
М. Гринева: воспитываем еще одно поколение, которое не читает Нашим ученикам нужно давать медаль за отвагу, потому что толерантно терпят все болезни нашей образовательной системы
И. Ликарчук: чиновники не представляют свою жизнь без олимпиад Жизнь меняется, формируется совершенно новая общественная ментальность, а у родителей этих олимпиад – «скрепы»
Л. Булыгина: о ежедневной минуте молчания в школах Все, что по указанию и не от сердца, – все обернется против детей и общества
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
ДДТУ, заповідник поділу викладачів на рабів-работяг та викладачів-блатних друзів смотрящего ректора, їм і повні ставки, і високі пенсії . Для работяг, неповні оклади і низькі пенсії. Весь цей блатняк кришує МОН. Слава слугам Порошенко:Гриневич, Новосад, Мандзій. Україна корупційний заповідник в Європі, їй не місце в ЄС і НАТО.