А. Сененко: об академической добропорядочности

В Европе плагиаторы теряют министерские должности, а у нас за это повышают от ректора до министра

А. Сененко: об академической добропорядочности

Автор: Антон Сененко, старший научный сотрудник Института физики НАН Украины, кандидат физико-математических наук.

Все. МОН впав.

Сьогодні уряд одноголосно підтримав призначення плагіатора [оціночне судження, - так, почнімо грати в цю цікаву гру] на посаду заступника міністра МОН і зробив його виконуючим обов'язки міністра.

Це призначення є особистим бажанням чинного президента, тому за весь треш, що розпочався в освіті і науці України, віднині він несе особисту і нероздільну відповідальність.

А треш розпочався, бо академічна доброчесність - це є базова основа цих сфер.

Якщо її немає - з одного боку, це чіткий сигнал чесним науковцям та освітянам, що тепер у країні офіційно толерується крадіжка інтелектуальної власності, а з іншого - ми натурально стали посміховиськами в очах міжнародної наукової спільноти.

В Європі плагіатори втрачають міністерські посади, а у нас за це підвищують з крісла ректора до крісла міністра.

Наслідки - будуть.

Так, можна було б виставити претензії посіпакам з уряду, які, встромивши язики у дупи, радісно підтримали всі кадрові призначення, сподіваючись на колективну безвідповідальність.

Однак там немає до кого закликати, бо весь нинішній уряд - це просто автоматизована система прийняття потрібних президенту рішень.

«Рахунок» їм буде виставлено пізніше.

Запис засідання - тут, призначення на останніх 10-ти хвилинах, під завісу.

Але я наголошую, що є й хороші новини:

Активна громадськість неймовірними зусиллями, ґрунтовними поясненнями і небайдужістю змогла переконати комітет ВРУ з освіти, науки та інновацій (окрім чотирьох організмів) та більшість Верховної Ради не підтримувати цю кандидатуру.

Це однозначно вражаючий результат, і я без варіантів вдячний усім депутатам, які відмовилися брати участь у цій ганьбі.

Тобто сюрреалістичне призначення таки сталося, але фактично президенту довелося вмикати ручне керування, яке апріорі не передбачає ані експертності, ані демократичного консенсусу, і взяти всю відповідальність на себе.

«Післясмак» у цього трешу зовсім інший, - як влучно висловилася одна моя хороша знайома.

Далі.

Руки і голови ніхто не складатиме.

Депутатка партії «Голос» Інна Совсун зареєструвала законопроект, який забороняє займати посади в уряді та на держслужбі особам, у дисертаціях яких офіційно виявили плагіат. Також депутатка звернулася до Національного агентства із забезпечення якості освіти з вимогою офіційно перевірити наукові роботи Шкарлета на плагіат.

Також активна наукова громадськість віднині змушена буде працювати ще наполегливіше, аби наслідки діяльності чинної влади нанесли якомога менше шкоди.

Принагідно зазначу для виправдовувачів ректора-плагіатора: нешановні, міністри та уряди в нашій країні змінюються дуже швидко.

Впевнений, дехто з вас зараз в МОН отримає посади, однак, запевняю вас, що то ненадовго.

І я підтримую Світлану Арбузову: «Сьогодні в Україні на законодавчому рівні оголосили нове державне свято. Відтепер 25 червня - День плагіатора!»

Тому працюймо далі.

Стоїмо.

Переможемо.

P.S. Все, що відомо про нинішнього очільника МОН - журналісти зібрали тут.

Оригинал

Освіта.ua
25.06.2020

Популярные блоги
А. Костюк: Польше нужны таланты, а Украине – нет? Система высшего образования Украины обречена продуцировать массовый образовательный продукт, а не уникальный
И. Ликарчук: учиться нужно только тем, кто этого хочет Полное общее среднее образование должно быть не общеобязательным, а общедоступным
Д. Ламза: никто не хочет идти в образование или школа без учителей От Кабинета Министров нет никаких действий по повышению значимости профессии учителя
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
учитель
"....Сьогодні уряд одноголосно підтримав призначення плагіатора..." у Вас вроде бы высшее образование. Вы технарь... Так зачем растекаться мыслью по древу?! Плагиатор?! Нет вопросов! Предоставьте работу плагиатора и ... ту работу ( хотя бы одну...), которую он "СПЛАГИАТИР". И этого достаточно будет для доказательства АКАДЕМИЧЕСКОЙ НЕДОБРОПОРЯДОЧНОСТИ. Всё. Точка. А то, что мы имеем в этой статье, больше похоже на "ОБЛИВАНИЕ ГРЯЗЬЮ"... а ,ну-ка,пусть попробует теперь отмыться... ...да и ещё, не по теме статьи, просто мысли вслух... как ОБАГАТИЛАСЬ НАША ПЕВУЧАЯ МОВА, получив в свой арсенал, такие замечательные свлова как: ДЕПУТАТКА, ЧЛЕНКИНЯ, ДИРЕКТОРКА и т.д. и т.п.