В. Онацкий: и сквозь мрак пробьется свет, или ДПА-2020

Неужели желание МОН получить допсредства превышает желание сохранить жизнь и здоровье детей?

В. Онацкий: и сквозь мрак пробьется свет, или ДПА-2020

Автор: Владимир Онацкий, заместитель директора по учебно-воспитательной работе.

4 листопада 2019 року у своєму блозі я писав: «Минуло лише два місяці, а українські педагоги вже вийшли на маніфестацію. Це рекорд. Не було ще жодного уряду, жодного парламенту, яким би за такий короткий проміжок роботи так вдалося консолідувати терплячих педагогів проти себе».

Через 4 місяці, тобто 4 березня 2020 року, вся країна обговорювала відставку Гончарука та Новосад. З надією та сподіваннями ми зустріли призначення т. в. о. міністерки освіти і науки пані Любомири Мандзій. Ще й зараз в мережі можна зустріти численні привітання пані Любомирі з цією високою довірою, яку висловив їй прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Ми пам'ятаємо першу відеоконференцію пані Любомири, яку вона провела 19 березня 2020 року. Тоді очільниця МОН заявила про те, що розуміє, що у освітян є тисячі запитань, які потребують відповіді, про те, що вона буде комунікувати з освітянською спільнотою і знаходити правильні рішення. Потрібно надати належне: МОН дійсно реагувало на певні ініціативи освітянської спільноти. Так, наприклад, міністерство відмовитись від ідеї продовження навчання в червні та липні, залучило експертів для допомоги вчителям при підготовці відеоуроків.

Однак було питання, яке освітянська спільнота ставила перед Любомирою Мандзій і на яке не отримала відповіді: «Чому МОН ігнорує закони?»

Це питання було викликано позицією міністерства, викладеною в листі №1/9-213 від 16 квітня 2020 року щодо обов'язкового проведення ДПА для здобувачів повної загальної середньої освіти в 2020 році. Освітянська громада потребувала відповіді на питання: чому МОН України не виконує вимоги пункту 6 розділу ІV Порядку проведення державної підсумкової атестації, який передбачає, що «здобувачі освіти, які проживають у зоні надзвичайної ситуації природного та техногенного походження, звільняються від атестації»?

Це питання ставили і продовжують ставити перед Любомирою Мандзій батьки, учні, педагоги. Тисячі звернень надходить до МОН України з вимогою звільнення від ДПА всіх, хто мав би її проходити у 2020 році. Проте всі чують від пані Мандзій лише одне: «ДПА буде, буде, буде».

МОН не надало відповіді на питання, які ставили перед ним окремі педагоги у своїх блогах, немає відповіді на відкрите звернення Асоціації керівників навчальних закладів Києва, освітнього омбудсмена, навіть громадська рада при самому Міністерстві освіти і науки України змушена звертатися до Любомири Мандзій через відкриті листи в соціальних мережах. Як таке може бути? Де ж обіцяна вами, пані Любомиро, комунікація?

Невже ви, працівники МОН, не бачили, що тисячі звернень направляються до мера Києва з проханням захистити дітей від свавілля МОН? Невже ви не розумієте, що зараз випускаються діти киян, над якими радянська влада провела експеримент у 1986 році? Невже ви, слуги народу, не розумієте, що в умовах пандемії ДПА не має зовсім ніякого значення, і діти мають бути звільнені від неї? Невже бажання освоїти додаткові кошти, про які ви, пані Мандзій, заявили на брифінгу, перевищує бажання зберегти життя та здоров'я дітей?

Чи була у мера Києва Віталія Кличка можливість проігнорувати тисячі звернень до нього? Ні, не було. Кличко – мер, обраний киянами, він не може не чути киян, він не може ігнорувати киян. Чи правильно він вчинив? Так, правильно. Він не приймав одноособове рішення. Рішення приймала комісія, яка регулює діяльність міста в умовах техногенної ситуації. У місті достатньо фахівців, щоб визначитись з доцільністю тих чи інших заходів в умовах надзвичайної ситуації. Кияни вітають рішення влади міста та підтримують його.

Зараз знаходяться посадовці з МОН та УЦОЯО, які намагаються довести неправомірність дій Департаменту освіти і науки Києва. Не витрачайте марних зусиль. Відкрийте нормативні акти та почитайте їх. Департамент освіти мав зробити те, що зробив. Такі вимоги законодавства. Ви не зробили нічого, щоб захистити учасників тестування. Ви не зменшили кількість людей у приміщенні: як було 17 осіб в приміщенні до пандемії, так ви і залишили 17, хоча нормативи вимагають не більше 10 осіб, тобто 8 учасників тестування та 2 інструктори. Ви не збільшили відстань між учасниками, бо це неможливо зробити, не зменшивши кількість учасників. Єдине, на що ви спромоглися, - це зобов'язати учасників тестування перебувати в масках майже 4 години.

Оцінку діяльності Міністерства освіти і науки України дав президент Володимир Зеленський: «У нас є виконуючий обов’язки міністра, але я все-таки вважаю, що у нас поки немає повноцінного міністра освіти. Буде міністр».

Так, у нас немає повноцінного міністра освіти, є т. в. о. міністра освіти і науки України, якій уряд доручив піклування про дітей. Тож моє слово знову і знову до Вас, пані Любомиро! Зробіть те, чого від Вас вимагає закон: скасуйте проведення ДПА для всіх у 2020 році. У Києві це частково зробили за Вас, скасували ДПА для учнів шкіл за закладів профтехосвіти, які знаходяться в юрисдикції міста, але є ще коледжі, технікуми, які підпорядковуються МОН. Не наражайте дітей на смертельну небезпеку, не наражайте всіх дітей країни! Виконайте вимоги законодавства, адже я переконаний, що, насправді, ви готові це зробити!

Сьогодні 4 червня, зробіть це сьогодні!

P.S. Я знаю: сонце зійде, воно завжди так робить.

Оригинал

Освіта.ua
04.06.2020

Популярные блоги
Иван Осадчий: об оценивании учеников 5 классов НУШ По предлагаемому в Методических рекомендациях подходу невозможно выставить оценки за семестр
М. Гринева: воспитываем еще одно поколение, которое не читает Нашим ученикам нужно давать медаль за отвагу, потому что толерантно терпят все болезни нашей образовательной системы
И. Ликарчук: чиновники не представляют свою жизнь без олимпиад Жизнь меняется, формируется совершенно новая общественная ментальность, а у родителей этих олимпиад – «скрепы»
Л. Булыгина: о ежедневной минуте молчания в школах Все, что по указанию и не от сердца, – все обернется против детей и общества
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Отмените ДПА во всех городах Украины. Зачем отправлять детей туда, где они легко могут заразиться, сидеть в середине лета в жаре и духоте и пытаться сосредоточиться. Ради чего? Ведь они никуда не поступают. Отпустите их со школы и все.
Операция "Коронавирус"
Совет меру Киева и мерам других городов. Тестируйте на коронавирус всех учителей. Тех у кого "положительный" тест отправьте на самоизоляцию. Уверен, что их будет большое количество. Таким образом может не хватить учителей-наблюдателей и учителей-проверяющих для проведения ДПА в форме ЗНО. Учителя, соглашайтесь с "положительным" тестами, чтобы не принимать участия в афере с ДПА в форме ЗНО во время пандемии коронавирусом!. Помните, что ВООЗ пандемию не отменил, реальная опасность заразиться не исчезла. Уходите на больничные! Вас все равно обманут и не заплатят за работу, как не заплатили врачам. Посмеются и вышвырнут с работы, если будете настаивать. Если кто-то из абитуриентов во время сдачи ЗНО заразится или, не дай Бог умрет, - именно вас, учителя, сделают виновными, "стрелочниками".
Операция "Коронавирус"
Господа, у кого есть такая возможность подскажите меру Киева Кличко и главам других городов провести тестирование на коронавирус всех учителей города. Уверен, что многие (особенно те кто не хочет участвовать в проведения ДПА в форме ЗНО в период пандемии коронавируса, или на самом деле боится заразится) уже окажутся "инфицированными". Всех с "положительным" тестом отправьте на домашнюю обсервацию. Таким образом автоматически не возможно будет проводить ДПА в форме ЗНО, просто не хватит учителей-наблюдателей и учителей-проверяющих. Не "инфицированных" учителей, если они захотят, хватит провести ЗНО для желающих поступить в ВУЗы.
Операция "Коронавирус"
Господин Кличко, проведите тестирование на коронавирус всех учителей города. Уверен, что большое количество из них окажется инфицированными. Всех с положительным тестом отправьте на домашнюю обсервацию. Таким образом автоматически не возможно будет проводить ДПА в форме ЗНО. Здоровых, которых будет значительно меньше, хватит для проведения ЗНО для желающих поступить в ВУЗы. Это предложение годится мерам всех городов.