В. Онацкий: дети нуждаются в защите от Минобразования

ЗНО - это добровольная процедура для поступления, ДПА необходимо для получения документа об образовании

В. Онацкий: дети нуждаются в защите от Минобразования

Автор: Владимир Онацкий, заместитель директора по учебно-воспитательной работе.

МОН не відповідає за безпеку дітей, або про що кияни просять мера

Освітянська спільнота Києва вибухнула. Сотні шкіл, технікумів, коледжів, професійних ліцеїв міста звернулися до мера Києва пана Віталія Кличка по допомогу. Ще жодного разу не зверталися педагоги, батьки, школярі, студенти до голови місцевого самоврядування з вимогою захистити дітей від свавілля Міністерства освіти і науки України. Саме так, діти потребують захисту від Міністерства освіти і науки України.

Мова йде про те, що своїми цілеспрямованими діями МОН України наражає молодь на небезпеку захворіти на коронавірус. Школи та заклади професійної освіти не можуть видати документи про освіту, студенти-другокурсники коледжів не можуть піти на канікули. А все тому, що пані Любомира Мандзій, тимчасово виконуюча обов'язки міністра освіти і науки, не хоче виконувати вимоги законодавства.

Перші звернення до освітнього відомства з запитаннями почали надходити ще в березні, коли пані Любомира Мандзій оголосила, що учні початкової та середньої школи будуть звільнені від державної підсумкової атестації, а випускники старшої школи будуть обов'язково її проходити, незалежно від того, коли закінчиться карантин. У своїх зверненнях освітяни запитували у пані Мандзій: чому МОН не виконує вимоги пункту 6 розділу ІV Порядку проведення державної підсумкової атестації, який передбачає, що здобувачі освіти, які проживають у зоні надзвичайної ситуації природного та техногенного походження, звільняються від атестації за рішенням Міністерства освіти і науки України? Відповідь на це питання міністерство не надало.

У квітні Асоціація керівників шкіл міста Києва звернулась з відкритим листом до МОН України, в якому просила звільнити всіх випускників від проходження державної підсумкової атестації. Міністерство проігнорувало і це звернення.

Варто зазначити, що тисячі звернень надійшло до МОН і від самих учнів та студентів. Звертались вони і до освітнього омбудсмена пана Сергія Горбачова. Справедливості заради, треба сказати, що спільнота мала надію на позитивне вирішення питання комітетом Верховної ради України з питань освіти, науки і інновацій. Однак ні МОН, ні Офіс омбудсмена не ставили питання про необхідність скасування ДПА для всіх, хто має його складати. Як відбувалось обговорення питання на комітеті, які аргументи на користь порушення законодавства наводила пані Мандзій, невідомо, адже ні стінограма засідання, ні рішення комітету так і не були оприлюднені.

Громада з допису у ФБ пана Сергія Горбачова дізналась, що він як освітній омбудсмен пропонував у цьому році звільнити від ДПА лише тих учасників ЗНО, які не планують вступати до вищих навчальних закладів. Потрібно було б зібрати інформацію про тих, хто планує вступати до вишів, хто не планує. Потім замовити документи одним учням на червень, іншим – на серпень, одним вписати в документи «звільнений від ДПА», а іншим не вписувати. Тобто для однієї категорії учнів застосувати різні підходи. Звісно, що це не вирішувало б питання, а лише ускладнювали б роботу навчальних закладів.

На одному з брифінгів пані Любомира Мандзій заявила про те, що для проведення ЗНО у цьому році потрібні значні додаткові кошти зі стабілізаційного фонду, а МОН забезпечить безпеку всіх учасників ЗНО.

Освітянська спільнота не погоджувались з ідеєю МОН зробити цей навчальний рік нескінченним. Так, завдяки активній позиції учасників освітнього процесу, МОН вирішило не продовжувати навчання у червні та липні. Однак міністерство ніяк не може погодитись на скасування державної підсумкової атестації для всіх.

Необхідно звернути увагу, що ЗНО – це добровільна процедура, основна мета якої – це вступ до вищого навчального закладу, державна підсумкова атестація – це обов'язкова процедура, необхідна для отримання документа про освіту. Ще раз повторюсь: законодавством передбачено, що у випадку епідемії здобувачі освіти звільняються від проходження ДПА.

В Україні до 22 червня продовжено карантин. За прогнозами уряду, він не буде знятий і після цієї дати. Отже, ЗНО буде проходити в умовах карантину. Із оприлюднених МОН документів можна зробити висновок, що єдиним засобом безпеки учасників ЗНО будуть маски, у яких перебуватимуть учасники багато годин. Ще буде зроблено вологе прибирання аудиторій. Однак, відстань між учасниками тестування буде значно меншою, ніж це відповідає нормам безпеки, і кількість учасників буде 15 в одній аудиторії, а не 10, як це рекомендується медиками.

Усе це є свідченням того, що бажання освоїти додаткові кошти зі стабілізаційного фонду у чиновників МОН домінує над бажанням не наражати дітей на смертельну небезпеку.

Чому ж освітянська спільнота Києва звертається до Віталія Кличка? Відповідь проста – це єдиний шлях захистити дітей від неправомірних дій МОН України. Безпека дітей залишається сферою відповідальності місцевого самоврядування. Кияни сподіваються, що мер столиці як голова Асоціації міст України, до якої входить 878 територіальних громад, зможе на засіданні уряду захистити не лише київських дітей, а й дітей усієї країни.

Тож про що просить мера Києва, голову асоціації міст України Віталія Кличка освітянська спільнота:

  • МИ НЕ ПРОСИМО ВІДМІНИТИ ЗНО!!! МИ - ЗА ЙОГО ПРОВЕДЕННЯ!
  • Ми лише просимо звільнити випускників 11-х класів від проходження ДПА. Тобто видати у червні місяці дітям свідоцтва про повну загальну середню освіту. А для тих, хто планує вступати до закладів вищої освіти, безумовно, провести ЗНО.
  • Відсутність у свідоцтві про повну середню освіту трьох оцінок за ДПА (при 20+ річних оцінок із навчальних предметів) не зможе суттєвим чином вплинути на середній бал документу. А при вступі до університетів цей бал ще й множиться на 0,1.
  • Що стосується можливих медалей. Вони взагалі жодної ваги при вступі до університетів не додають.
  • Тобто ЄДИНИМ КРИТЕРІЄМ ДЛЯ ВСТУПУ Є ТА ЗАЛИШАЮТЬСЯ ВИКЛЮЧНО РЕЗУЛЬТАТИ ЗНО!
  • Ніякої корупційної складової у цій пропозиції не існує!!!
  • Натомість, прийняття даного рішення дозволить зменшити ризики захворювання на COVID 19 усіх учасників освітнього процесу, уникнути цілої низки юридичних питань щодо випуску учнів (проведення легітимних педрад у липні - серпні місяці, або наявність двох паралелей 11-х класів на початку навчального року за умови початку основної сесії ЗНО у серпні), та зменшить напругу серед дітей, їхніх батьків та педагогів.
  • Дане рішення зможе значною мірою зменшити фінансове навантаження з урахуванням карантинних обмежень. Це стосується й обладнання додаткових пунктів тестування, дезінфекуючих і миючих засобів, термометрів, підготовку та залучення нових інструкторів тощо.
  • Пам'ятаємо, що ГОЛОВНЕ - ЗДОРОВ'Я НАШИХ ДІТЕЙ!

Оригинал

Освіта.ua
28.05.2020

Популярные блоги
И. Ликарчук: педагогам школ не должны урезать зарплату Почему сокращение бюджетных расходов в образовании нужно проводить за счет тех, кто проводит уроки?
Тамара Гориха Зерня: мы потеряем много абитуриентов Государство должно максимально упростить условия вступления и расширить госзаказ.
А. Истер: упрощенное ЗНО нуждается в коррекции Предложение «выпускники будут сдавать мультипредметный онлайн-тест» требует коррекции
И. Ликарчук: система ЗНО стала на путь стагнации Спасти систему ЗНО от краха или исчезновения смогут только новые команды и технологии
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Мама
Ну все правильно , зачем это дпа , если ребенок не собирается поступать в Вуз , зачем рисковать здоровьем и мучится в маске 3 часа ! Многие родители переживают и возмущены этим дпа во время пандемии !!
Интернационал
Хорошая статья, правильная. Но не слишком ли поздно спохватились? Чиновники МОН прут как танки, протягивая ДПА в форме ЗНО, ибо понимают, что уступив хоть раз, даже в исключительных условиях, потеряют возможность дальнейшего насаждения ЗНО не только в выпускных классах. Им (чиновникам) нужен всеобщий и всепоглощающий охват, для начала, детей. Только в таком случае можно шантажировать и получать "дивиденды" от ВНО. Призывы к благоразумию - не дадут результата. Чиновники боятся только массовых акций неповиновения. Я не призываю к бунтам. Есть иные способы воздействия. Внимательно присмотритесь и повторяйте действия "бродячих патриотов". И учителя из ЦРУ. И помните: "Никто не даст нам избавленья: Ни бог , ни царь и не герой Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой."
Директор
Онацький, ви довбойоб, вам не до мера треба звертатись, а в дурдом. Як такі придурки взагалі можуть працювати в освіті.
Sokrat
Для Директор: Вы директор какого клозета? Когда не хватает аргументов - в ход идут оскорбления.
Комментировать
Мама випускника
Маю надію, що можливо хоч мер дослухається. Складається враження, що міністр взагалі в цьому питанні дуже слабо розуміється.
Stas
Для Мама випускника: Кто слабо разбирается в вопросах окончания учебного года - это наш Президент. Он и не обязан вникать во все тонкости, конечно если не нарушается закон. Однако Закон Украины Об общем среднем образовании от 13.05.1999 № 651-XIV, Раздел III, Статья 16. 1. Учебный год в учреждениях общего среднего образования независимо от подчинения, типов и форм собственности начинается в День знаний - 1 сентября и заканчивается не позднее 1 июля следующего года -нарушается, но Президент этого не видит. Он предлагает на пост Министра МОН человека всецело и полностью разделяющего взгляды нынешней и. о. міністеркі. Но Любомира Мандзій не ошибается. Она прет как танк, протаскивая ЗНО, даже при условии коронавируса.
Интернационал
Для Мама випускника: "Никто не даст нам избавленья: Ни бог, ни царь и не герой. Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой."
Комментировать
Операция "Коронавирус"
Согласимся с тем, что коронавирус - очень опасен. Нам внушают эту мысль. В то же время собираются проводить ВНО, то есть сосредоточить большое количество абитуриентов и учителей-наблюдателей на незначительной плоoщади. Не для того ли, чтобы всех сразу ИНФИЦИРОВАТЬ черт знает чем, и списать на коронавирус. Чиновникам не жалко чужих детей. Пусть болеют и даже умирают. Они поставлены выполнять чужую валю: "Сократить, любыми способами, численность населения". После ВНО начнется новый всплеск заболеваемости коронавирусом. Нас заранее к этому готовят, рассказывая о второй волне заболевания. Снова будет повод засадить всех на карантин (под домашний арест). Зачем это нужно? Отвечу новым анекдотом: телефонный звонок, голос в трубке: "Вы уже готовы работать на любой работе только за еду? Как, нет?! Тогда перезвоню вам недельки через две". Чем не цель: превратить большинство людей в рабов, при этом сократив численность населения Украины. Повторяю, - это мои мысли в слух. Многим они могут показаться дикостью или глупостью. Однако объяснить маниакальное стремление провести ЗНО только личной ФИНАНСОВОЙ заинтересованностью чиновников не достаточно.
Александр Васильевич
ВНО изначально вводилось для обеспечения равного доступа всех абитуриентов в ВУЗы. Рассказывали о борьбе с коррупцией. Какое на самом деле равенство все знают. Никакого равенства как не было так и нет. Что касается повсеместного взяточничества при поступлении в ВУЗы - это миф. Кого не спроси из чиновников - все поступали без взяток, честно. Но взяточничество конечно было. Вместо того, чтобы эффективно бороться с этим явлением, - вводят ВНО. На мой взгляд, просто перенаправили денежные потоки от ВУЗов, к чиновникам МОН. Об этом красноречиво говорится в материале расследования «Стоп коррупции»: vlasti.net/news/310970 "Дело о фальсификации результатов ВНО затягивают: Семья Ликарчука потратила на суды как минимум $1,5 млн" "Семья экс-директора Украинского центра оценивания качества образования Игоря Ликарчука, подозреваемого в фальсификации результатов ВНО в 2014-2015 годах, потратила по меньшей мере $1,5 млн на затягивание рассмотрения уголовного дела в судах." На основании выше указанного материала понятна истинная причина заинтересованности чиновников МОН в непременном проведении ВНО. Чиновники шантажируют 380 тысяч молодых людей: либо сдавайте ВНО, либо не получите аттестаты. Никто не задался вопросом: почему шантажистов не наказывают, согласно закону? Почему Президент говорит о ВНО? Почему ни кто не видит нарушения закона Украины "Об общем среднем образовании" от 13.05.1999 № 651-XIV, Раздел III, Статья 16. 1. Учебный год в учреждениях общего среднего образования независимо от подчинения, типов и форм собственности начинается в День знаний - 1 сентября и заканчивается не позднее 1 июля следующего года. Почему и это нарушение чиновникам сходит с рук?