Н. Хоменко: о колледжах и формах профориентации

Для получения соответствующего контингента студентов в этом году нужно приложить очень много усилий

Н. Хоменко: о колледжах и формах профориентации

Автор: Николай Хоменко, заслуженный работник образования.

У тому, що навчальний рік буде завершено своєчасно з урахуванням певних змін, думаю, ніхто вже не сумнівається. Усі суб’єкти освітнього процесу своєчасно прозвітуються про свою діяльність, будуть виставлені оцінки в навчальні журнали, здані звіти за проходження практики і навіть ЗНО, хоча і з певними труднощами, буде проведено.

Сьогодні заклади професійної, фахової передвищої і вищої освіти вже переймаються організацією прийому студентів. І якщо в технічному відношенні зі створенням електронних кабінетів, подачею документів, роботою приймальних комісій проблеми, звичайно, будуть, то всі вони «вирішувані».

Більш-менш спокійно почувають себе заклади вищої освіти. За успішного проведення ЗНО залишиться очікувати вибору абітурієнтів. А враховуючи, що Європу закрито, то кількість бажаючих отримати вищу освіту в Україні значно збільшиться. Хоча, напевно, зменшиться і кількість потенційних студентів з-за кордону.

А от щодо охочих навчатися в професійно-технічних училищах і тим більше коледжах після 9 класів будуть проблеми. Не всі батьки в умовах пандемії готові відправити на навчання своїх дітей у віддалені від дому заклади освіти, особливо в такому ранньому віці.

Звичайно, керівникам коледжів потрібно змінити форми профорієнтаційної роботи, особливу увагу приділивши створенню санітарно-профілактичних умов перебування студентів у закладі освіти. Батьки поведуть дітей в коледж лише тоді, коли в ньому буде створено кращі умови із збереження здоров’я порівняно зі школою. Враховуючи це, необхідно уже сьогодні розпочати готуватися до роботи в нових умовах: продумати у гуртожитках розміщення в кімнатах проживання не більше двох студентів, забезпечити пропускну систему (дизкилимки, температурний режим, лікарський контроль), організацію харчування, культурне дозвілля, проведення занять з дотриманням відповідних вимог.

Необхідно якомога ширше презентувати заклад освіти, умови навчання та відпочинку у соціальних мережах, на сайті, а також під час Днів відчинених дверей. Буде непросто, враховуючи, що школи також проводять роботу, щоб залишити учнів в 10 класі. І на їх користь працює доступна віддаленість, звичні умови навчання і щоденний батьківський контроль.

Отже, для отримання відповідного контингенту студентів у цьому році потрібно докласти дуже багато зусиль.

Освіта.ua
18.05.2020

Популярные блоги
И. Ликарчук: учиться нужно только тем, кто этого хочет Полное общее среднее образование должно быть не общеобязательным, а общедоступным
Д. Ламза: никто не хочет идти в образование или школа без учителей От Кабинета Министров нет никаких действий по повышению значимости профессии учителя
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
И. Совсун: как надолго еще хватит запала учителей? Между победителями мировых олимпиад и средним базовым уровнем украинских школ гигантская пропасть
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев