В. Онацкий: ДПА-2020: очередные «новации» от МОН

МОН ежедневно получает обращения с требованием отменить ДПА, однако остается на своей позиции

В. Онацкий: ДПА-2020: очередные «новации» от МОН

Автор: Владимир Онацкий, заместитель директора по учебно-воспитательной работе.

Випускників шкіл та ПТУ, студентів коледжів та технікумів, а також їхніх батьків та педагогів продовжує лихоманити від того, що МОН не бажає виконувати вимоги законодавства і не скасовує ДПА.

Натомість 4 травня 2020 року пані Любомира Мандзій дозволила змінити місце розташування пункту тестування студентам коледжів, учням ПТУ та шкіл-інтернатів, якщо пункт тестування знаходиться на відстані 150 км від перебування дитини.

У зв'язку з цим виникають запитання:

1) а якщо відстань до пункту тестування 130 км чи 120 км, то як добратися до того пункту;

2) як можна зараз визначитись з місцем перебування, якщо не визначені точні дати проведення тестів;

3) що робити учням шкіл, які змінили (чи планують змінити) місце перебування?

І, дійсно, спочатку учасники тестувань мають знати дати проведення цих заходів, а вже потім визначатись з необхідністю зміни місця складення тестів.

Більше того, МОН необхідно було б врахувати, що одинадцятикласники - це не раби, прикуті до шкіл, і вони також за цей час могли змінити місце свого перебування. Наприклад, у Києві дуже багато родин перебували тимчасово: батьки приїхали до столиці на роботу разом з дітьми, багато дітей у київських школах навчались, приїхавши до своїх родичів з регіонів, де закрили школи. Зараз ситуація змінилась: заробітчани втратили роботу та можливість винаймати житло, дітей перевели на дистанційне навчання. Усе це змусило багатьох людей повернутися на батьківщину. Але вони змушені повертатися до місць навчання, щоб складати ДПА.

МОН щодня отримує численні звернення з вимогою відповідно до чинного законодавства скасувати ДПА, однак залишається на своїй позиції: діти будуть здавати ДПА. Ця позиція МОН суперечить як законодавству України, так і здоровому глузду.

4 травня 2020 року уряд вчергове продовжив карантин. Не зменшується загроза підхопити небезпечний вірус. Президент заявив, що ще залишається загроза життю 120000 громадянам країни. Цікаво: якщо на одну чашу ваги покласти життя дитини, а на другу - забаганки пані Любомири Мандзій, то що переважить?

Оригинал

Освіта.ua
05.05.2020

Популярные блоги
Иван Осадчий: об оценивании учеников 5 классов НУШ По предлагаемому в Методических рекомендациях подходу невозможно выставить оценки за семестр
М. Гринева: воспитываем еще одно поколение, которое не читает Нашим ученикам нужно давать медаль за отвагу, потому что толерантно терпят все болезни нашей образовательной системы
И. Ликарчук: чиновники не представляют свою жизнь без олимпиад Жизнь меняется, формируется совершенно новая общественная ментальность, а у родителей этих олимпиад – «скрепы»
Л. Булыгина: о ежедневной минуте молчания в школах Все, что по указанию и не от сердца, – все обернется против детей и общества
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Операция "Коронавирус"
Исходим из того, что коронавирус - опасен. Нам внушают эту мысль, и в то же время собираются проводить ВНО, то есть сосредотачивают большое количество абитуриентов на незначительной площади. Не для того ли, чтобы всех сразу ИНФИЦИРОВАТЬ черт знает чем, и списать на коронавирус. Чиновникам не жалко не своих детей. идаже умирают. Они поставлены выполнять чужую валю: "Сократить, любыми способами численность населения". После этого пойдет новый всплеск заболеваемости "коронавирусом". Снова будет повод засадить всех на карантин. Спросите для чего это нужно? Отвечу анекдотом. Телефонный звонок. Голос в трубке: "Вы уже готовы работать на любой работе только за еду? Ах, нет! Тогда перезвоню вам недельки через две". Чем не цель: превратить большинство людей в рабов? Повторяю, -это мои мысли в слух. Но почему же их не должны читать? Почему удаляют?
Маріанна
Я мама випускника, то що виходить багато людей не ходять на роботу, не їздить транспорт, там можна заразитися.А під час проведення ЗНО -ні, може це відсутність здорового глузду в чиновників.Кінець червня та липень-жара, скупченість людей, якдіти зможуть там бути 3 години, в усіх класах є камери і кондиціонери? Чи вони можуть гарантувати, що там ніхто не заразиться коронавірусом? Може розумніше цьогоріч відмовитися від ЗНО, взяти всіх в інститути, університети-хто не зможе вчитися і так відсіються.До прикладу так зробили у Великобританії. А учнів коледжів, хто бажає вчиьися далі-взяти в Вузи через рік. Дати дітям шанс! Чи краще всіх наражати на небезпеку? Тріпати нерви випускникам і батькам? Чи причина усьому -гроші, як завжди?
Ольга
Вважаю, що "невнятна" пані Любоміра просто не розуміє різницю між ДПА та ЗНО. Впертість - ознака тупості.
Lina
Для Ольга: Ольго! Там не тільки тупість, там - великі гроші!!!
Комментировать
Adam
"... забаганки пані Любомири Мандзій", - то бабло. До чужих дітей їй нема діла. Може Вона вже обіцяла "посприяти" комусь пройти до Магилянки? Тоді інша справа. Тоді в ні чкому разі не можна скасовувати ЗНО.
Zorro
Не может быть, чтобы Вы, госпадин Онацкий, не предполагаете об истинной причине, по которой чиновники МОН, настойчиво пропихивают проведении ВНО? Кто подводит окончательные итоги ВНО? (читай: дает право на поступление в ВУЗ). Правильно, - чиновники МОН. Им нужет максимально полный охват, чтобы все зависили от баллов ВНО, чтобы не было альтернативы. Только тогда можно "посодействовать" (читай "нарисовать" нужные для поступления баллы) поступающим в ВУЗы детишкам (читай: бездарям, не способным учиться ни в каком зарубежном ВУЗе) богатых и влиятельных родителей. Подтверждение читайте здесь: Vlasti.net " Дело о фальсификации результатов ВНО затягивают: Семья Ликарчука потратила на суды как минимум $1,5 млн" Делайте выводы сами. Чиновники боятся пропустить даже год без ВНО. Об этом они открыто пишут и говорят. А почему? Многие ведь могут понять, что ВНО - не понацея, что без ВНО можно свободно обходиться.