В. Онацкий: для выпускников не отменяют ДПА: что делать?

МОН не должно издеваться над всеми участниками образовательного процесса, подвергая их опасности

В. Онацкий: для выпускников не отменяют ДПА: что делать?

Автор: Владимир Онацкий, заместитель директора по учебно-воспитательной работе.

МОН відмовилось звільняти випускників від ДПА: що робити?

Бінго! Це сталося! МОН відповіло на питання, які йому ставить кожен у нашій країни подумки і ставить публічно, обговорює на форумах і в групах.

Усіх хвилює, чому МОН не виконує вимоги закону та не скасовує державну підсумкову атестацію для всіх учнів, чому всі ті, хто закінчує здобувати повну загальну середню освіту, наражатимуться на смертельну небезпеку, чому учні ПТУ, студенти коледжів, технікумів будуть позбавлені повноцінних канікул.

МОН ніяк не може визначитись з датою закінчення навчального року. Може, це буде серпень, а може, й вересень, адже лише після ДПА рік вважається закінченим. Виявляється, усе геніально і просто: у цьому немає доцільності. Саме так написано на сайті міністерства. Немає доцільності скасовувати ДПА, немає доцільності дотримуватись законів.

Чиновники МОН, отримуючи захмарні зарплати, давно забули, а може, і не знали, що є лише виконавцями освітнього запиту суспільства і мають виявляти, а не декларувати людиноцентричність та дітоцентричність. Отримуючи абсолютно обґрунтований запит суспільства на скасування ДПА-2020, вони мають його виконувати, а не знущатися над усіма учасниками освітнього процесу, наражаючи їх на смертельну небезпеку.

Нагадаю, відповідно до законодавства, навчальний рік розпочинається 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня. Також до 1 липня учні 11 класів та спудеї 2 курсів коледжів, технікумів, училищ проходять державну підсумкову атестацію. До повноважень МОН належить визначати предмети, форми, строки проведення цих атестацій. При цьому в пункті 6 розділу ІV Порядку проведення державної підсумкової атестації зазначено, що «здобувачі освіти, які проживають у зоні надзвичайної ситуації природного та техногенного походження, звільняються від атестації за рішенням Міністерства освіти і науки України або місцевих органів управління освітою».

Невже чинуші від освіти вважають, що, оприлюднивши анонімну відповідь на сайті, вони зняли напругу в суспільстві? Ні, шановні, звісно, що ні. Зараз випускають своїх дітей ті, хто був дітьми у 80-х і кого в травні 1986 року Щербицький та Шевченко вивели на демонстрацію, ті, кого злочинні партократи опромінювання Чорнобильської радіацією, ті, хто не позбудеться цієї радіації ніколи. Тепер, через 34 роки після Чорнобильської трагедії, в умовах надзвичайної ситуації в країні, в умовах світової пандемії ви збираєтесь вчинити чергову наругу над молоддю? Ні, не вийде!

Ви, монівські держслужбовці, самі написали Положення про ДПА, в якому і передбачили свої дії під час надзвичайної ситуації. Там немає жодного слова про те, що хтось з вас буде розмірковувати про доцільність чи недоцільність, там чітко зазначено: звільняє від ДПА. Вам здається, що ви закрили питання. Думаю, що ні.

Державна підсумкова атестація стосується понад 300 тисяч українських родин. Усіх, хто закінчує здобуття загальної середньої освіти в цьому році, МОН мало би звільнити від ДПА. Але не хоче пані Мандзій виконувати те, що має виконати міністерка освіти. То що ж робити? Невже 30 000 школярів та спудеїв не можуть побороти свавілля однієї особи? Звісно, що можуть.

Потрібно написати два звернення. Перше звернення кожен школяр, спудей має написати до освітнього омбудсмена, заповнивши електронну форму. Освітній омбудсмен – це уповноважена особа КМУ, який захищає освітні права кожного. Звернення може бути приблизно таким: «Я є особою, яка в 2020 році закінчує здобуття повної загальної середньої освіти. Відповідно до рішення уряду по всій країні оголошена надзвичайна ситуація, а згідно з пунктом 6 розділу ІV Порядку проведення державної підсумкової атестації, за таких умов відбувається звільнення від проходження ДПА. На жаль, МОН України, на своєму сайті оприлюднило повідомлення, що не вважає за доцільне дотримуватись приписів Положення про ДПА і відмовляється звільнити учнів від проходження підсумкового оцінювання. У зв'язку з цим прошу Вас сприяти звільненню мене та всіх здобувачів повної загальної середньої освіти від проходження ДПА».

Друге звернення потрібно надіслати до Міністерства освіти і науки через е-форму. Текст звернення може бути приблизно такий: «Я є учнем (студентом) ____ класу (групи) (назва закладу) і у 2020 році закінчую здобувати повну загальну середню освіту. Відповідно до рішення уряду по всій країні оголошена надзвичайна ситуація, а згідно з пунктом 6 розділу ІV Порядку проведення державної підсумкової атестації, за таких умов відбувається звільнення від проходження ДПА. У зв'язку з цим прошу звільнити мене від проходження ДПА».

Народна мудрість каже: «Під лежачий камінь вода не тече». Треба витратити 20 хвилин часу і відправити звернення. Не відкладай це на завтра! Дій вже зараз! Здоровий глузд і закон переможе!

Здоров'я усім! Тримаймося! Усе буде добре! Бережімо себе!

Оригинал

Освіта.ua
24.04.2020

Популярные блоги
Иван Осадчий: об оценивании учеников 5 классов НУШ По предлагаемому в Методических рекомендациях подходу невозможно выставить оценки за семестр
М. Гринева: воспитываем еще одно поколение, которое не читает Нашим ученикам нужно давать медаль за отвагу, потому что толерантно терпят все болезни нашей образовательной системы
И. Ликарчук: чиновники не представляют свою жизнь без олимпиад Жизнь меняется, формируется совершенно новая общественная ментальность, а у родителей этих олимпиад – «скрепы»
Л. Булыгина: о ежедневной минуте молчания в школах Все, что по указанию и не от сердца, – все обернется против детей и общества
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Андрей
Знаете ли вы почему ВУЗам можно завершить учебный год дистанционно, даже получить дипломы бакалавров и магистров, а 11-ти классникам нельзя? Вот почему: за оценки ВНО кто ответственен? Правильно, - чиновники МОН. Только они могут "посодействовать" (читай "нарисовать" высокие баллы) поступающим в ВУЗы "хорошим" детишкам. В нашей стране, как известно, ничего не бывает за "спасибо". До оценок же студентам ВУЗов (и ПТУ-шникам) чиновники МОН еще не добрались. В таком случае: что с них поимеешь? Делайте выводы сами.
Мама студента
Спасибо вам! Я как мама студента очень боюсь за нашу ситуацию в стране , и буду против дпа . Кто мне даст гарантию ,что мой ребенок не заболеет . Ну начну с того ,что сначало надо доехать с одного района в другой , потом пробное зно и это скопление и потом основное зно . Как можно так рисковать детьми !
989
Для Мама студента: та зрозумійте ж нарешті: МОН анонсувало проведення ЗНО після завершення карантину (є варіант коли його проведуть у вересні а вступ у листопаді(. Ніхто не буде здирати купу людей під час карантину! Що ж ви всі такі недалекі!
Павел
Для 989: Может вообще не заканчивать детям учебный год? СЕНТЯБРЬ! ОКТЯБРЬ!... . Вы с таким безразличием повторяете чушь Новосад, не думая о том,что все это время дети будут в подвешенном состоянии, на нервах. Не Вы же ожидаете решения своей судьбы?! Стыдитесь!
Комментировать
правдолюб
Хорошая статья. Не понятно только почему кто-то что-то должен писать тому кто поставлен защищать права учащихся и студентов? Не ужели не ясна ситуация? Отмените ЗНО, потому что это ЗЛО. Для начала дали конфетку в виде возможности подавать заявления без ограничения в разные ВУЗы и на разные специальности. Затем постепенно эти возможности уменьшали. В этом году уже можно подавать только 5 заявлений (хоть в один ВУЗ на разные 5 специальностей или по одной специальности в 5 ВУЗов). Очень скоро оставят возможность подавать только одно заявление. Для чего же нужно ВНО?Кому оно нужно? Ответ читайте здесь: https://vlasti.net/news/310970 "Дело о фальсификации результатов ВНО затягивают: Семья Ликарчука потратила на суды как минимум $1,5 млн." "Семья экс-директора Украинского центра оценивания качества образования Игоря Ликарчука, подозреваемого в фальсификации результатов ВНО в 2014-2015 годах, потратила по меньшей мере $1,5 млн на затягивание рассмотрения уголовного дела в судах."
правдолюб
Зачем писать что-то тому, кто поставлен для защиты учеников и студентов без подсказки? Неужели не понятна ситуация в Украине? ЗНО - ЗЛО. Кому оно нужно и выгодно? Почему его так протаскивают не взирая ни на что? Частично на эти вопросы есть ответ в статье (читайте здесь https://vlasti.net/news/310970) "Дело о фальсификации результатов ВНО затягивают: Семья Ликарчука потратила на суды как минимум $1,5 млн Семья экс-директора Украинского центра оценивания качества образования Игоря Ликарчука, подозреваемого в фальсификации результатов ВНО в 2014-2015 годах, потратила по меньшей мере $1,5 млн на затягивание рассмотрения уголовного дела в судах.
дмитро
Для правдолюб: ЗНО дало можливість поступити до престижних вузів дітям які мають клепку а не гроші, так що відміняти його нема потреби, а ця вся тріскотня тільки для тих хто має кобзу(гроші)
Комментировать