Т. Ткачук: кто посеял зерно ненависти к учителям?

Учителя закопают при всех и будут травить вместе, выливая всю свою ненависть за все свои унижения

Т. Ткачук: кто посеял зерно ненависти к учителям?

Автор: Тарас Ткачук, учитель.

Хто посіяв зерно ненависті до вчителів? Чому на них так накинулися за помилки?

Я особисто переконаний, що це зерно було посіяне давно. Посіяне тими, хто використовував помилку (будь-яку), щоб покарати людину/дитину/особистість/працівника. Ось так тицьнути носом при всіх, бажано висміяти та ще й вліпити оцінку/догану/критичну статтю тощо.

Як реагувати на помилку за нормальних обставин? Я не говорю про помилку, від якої залежить життя чи здоров’я людини, так само про помилки керівництва, які спричиняють проблеми для підприємств чи цілих держав. Йдеться про помилку під час навчання чи тренування. Така ПОМИЛКА – ЦЕ ШЛЯХ ДО ВДОСКОНАЛЕННЯ І ПОШУКУ правильної відповіді.

Що робила наша школа десятиліттями? КАРАЛА за помилки оцінками, за які дітей удома, як правило, ще раз карали батьки/дідусі/бабусі.

Як дорослі уміють цькувати дітей за помилку – це окрема історія. Скільки крику, заборон, побоїв падає на голови наших дітей через ОЦІНКУ, яку вчитель поставив, ураховуючи всі помилки, навіть ВИПРАВЛЕННЯ!!!

Чим мені подобається система освіти в США? Багатьма дрібницями. Якщо ж говорити про оцінювання, то в американців усе просто.

1. В американських школах ЗАБОРОНЕНО озвучувати на загал БУДЬ-ЯКІ ОЦІНКИ. Підкреслюю: жоден учитель не має права на клас озвучити якісь бали за будь-яку роботу! І це вирішує проблему цькування через оцінки, які є ПРИВАТНОЮ справою кожного учня. Якщо цей учень захоче, то поділиться своїми досягненнями з іншими. Ось так просто оцінка втратила функцію нагайки.

2. З першого до 12 класу діти можуть писати олівцями. Будь-які роботи! Навіть контрольні! Чому так? Бо американському вчителеві (підкреслюю – учителеві, а не учневі!) ДОВІРЯЮТЬ. Бо американський вчитель НЕ буде виправляти контрольну роботу свого учня, написану олівцем. Бо його не будуть КАРАТИ за низькі бали його учнів.

Нашому вчителеві НЕ довіряють. Чому? Бо він може виправити роботу свого учня (часто це того учня, за якого ПОПРОСИЛИ колеги/друзі/начальство). І так буде до тих пір, поки дітей не будуть оцінювати незалежні ОБ’ЄКТИВНІ комісії. Подякуймо Ющенкові, якого чомусь так ненавидить частина нашого населення, за те, що він за 2 (!) роки запровадив ЗНО. Це суттєвий крок на шляху викорінення жахливого явища під назвою ПІДТАСОВУВАННЯ оцінок (тут можна було б ще згадати сумнозвісні олімпіади, але це окрема тема, яка має такі ж самі корені). Тому в нас навіть за ВИПРАВЛЕННЯ під час написання диктанту знімають бали!

І після цього ви хочете, щоб нашим учителям пробачили помилку, допущену на ВСЮ Україну? Та НІКОЛИ! Та цього вчителя закопають при всіх і будуть цькувати гуртом, виливаючи всю свою ненависть за всі приниження, які пережили в шкільні роки, за всі свої помилки й оцінки!

А як же бути з помилками? Нібито й так зрозуміло. Про це ж написано в УСІХ підручниках з педагогіки: основний метод виховання – це (цитую) БЕЗУМОВНЕ ПОЗИТИВНЕ СТАВЛЕННЯ до дитини. І так мало би бути завжди. І якщо в такій атмосфері виховувати дітей, то дорослими вони ніколи не каратимуть чи цькуватимуть інших за помилки.

Оригинал

Освіта.ua
14.04.2020

Популярные блоги
И. Ликарчук: педагогам школ не должны урезать зарплату Почему сокращение бюджетных расходов в образовании нужно проводить за счет тех, кто проводит уроки?
Тамара Гориха Зерня: мы потеряем много абитуриентов Государство должно максимально упростить условия вступления и расширить госзаказ.
А. Истер: упрощенное ЗНО нуждается в коррекции Предложение «выпускники будут сдавать мультипредметный онлайн-тест» требует коррекции
И. Ликарчук: система ЗНО стала на путь стагнации Спасти систему ЗНО от краха или исчезновения смогут только новые команды и технологии
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Панасюк Юрій
Нашому учителю не дають змоги довіряти елементарні курви освіти, які мають будь-яку елементарну владу:директор, зав РМК. начвіддосвіти. Освіта в Погребищенському р-ні поставлена на поток взяток від батьків, учителів за категорії, від учителів за "вимушений прогул" у вигляді попасти череду корів (Степанківська школа, 5огрн.день).У Павлівські зош диреХторка Синюченко часто практикує переписування класних журналів усім педколективом, комусь хтось невгодив з оцінкою, грошовиті татусі "просють" бали.Хтось скаже що є довіра найголовнішим повіям освіти району: БутенкоЗ.М.,Сидорук Т.П. "головнійматьтері її" профспілки Боднарчук.? Ні, немає! Але в голос заявити подібне-коштує кількості годин, категорія,місце роботи.Роками окремі керівники сіяли зерно ненависті власним єгоїзмом.Є ХЕРОЇ освіти не відвідавши по більше 10років курсів, а "освідетельствованіє" в зубах з охрінітельною зарплатою.Зараз "риба" гниє навіть з дупи.І учитель винен лише у своїй антигромадянській позиції.
Эмма Моисеевна
Ненавись к чителям сеяли много лет любители псевдоноваций та инноваций (всякие "громовые", "чинки", "паращенки" и прочие "любители недообразования") и циничные, продажные журналюжки ("мосийчучки",... ), грневичи, новозады, чиновнички от образования, даже фанерная пИвичка билозир.