И. Примаченко: наше будущее без образования безрадостное

Мы всегда должны сохранять холодную голову и думать не только о настоящем, но и о будущем

И. Примаченко: наше будущее без образования безрадостное

Автор: Иван Примаченко, основатель платформы Prometheus.

Говорять, що коли Бог хоче покарати людину, то віднімає в неї розум. Коли ж він хоче покарати цілу країну, то віднімає в неї освіту та науку. Влада хоче скоротити бюджет української освіти та науки на майже 7 мільярдів гривень. Усім зрозуміло, що в часи пандемії та економічної кризи зменшення бюджетів неминуче. Але просто подивіться, що саме збираються зрізати під нуль.

Зокрема, під ніж мають піти 1.5 мільярди на реформу Нова українська школа - без неї реформа, яку робили останні кілька років, просто розвалиться. Не буде ані дидактичних матеріалів, ані підвищення кваліфікації педагогів. Якщо це скорочення стане реальністю, ми можемо на довгі роки забути надію на створення сучасної школи в Україні.

Не менш шокуюча пропозиція - відібрати 0.5 мільярда гривень у Національного фонду досліджень та 0.4 мільярди базового фінансування науки в університетах. Поки весь світ вкладає гроші в дослідження для боротьби з пандемією, Україна, яка досі сидить без тестів на коронавірус, свої видатки скорочує. Хоча саме науковці, як і медики, зараз на передовій боротьби з коронавірусом.

Боротьба з коронавірусом надзвичайно важлива. Але ми завжди маємо зберігати холодну голову і думати не тільки про сьогодення, а й про майбутнє. Яке буде зовсім невтішним для країни без освіти та науки.

Рік тому президент Зеленський обіцяв вчителям зарплати по 4 тисячі доларів. Прийшов час згадати обіцянки і, принаймні, не відбирати в них останнє.

Оригинал

Освіта.ua
27.03.2020

Популярные блоги
А. Ночкин: почему не стоит отменять ДПА в форме ЗНО Отмена ДПА в форме ЗНО негативно повлияет на выпускников 2020 года и с организационной стороны, и на их результаты
Е. Спитковская: зачем держать выпускников в заложниках? Нужно отменить ДПА в 11-х классах, чтобы разгрузить пункты тестирования для прохождения ЗНО
И. Кузнецова: виртуальный мир утомляет или Бобик сдох Виртуальной мир - неестественная среда для человека, и при длительном пребывании перегружает мозг
В. Бондаренко: еще раз о ЗНО в текущем году Предлагаю МОН принять обдуманно-революционное решение - не проводить ЗНО в этом году
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Сергей Степанович
Добрый день, Иван Примаченко! Вы говорите: "Зокрема, під ніж мають піти 1.5 мільярди на реформу Нова українська школа - без неї реформа, яку робили останні кілька років, просто розвалиться". А Вы уверены, что реформа "украинской школы" не закончится лишь тем, что всех: деток, при поступлении в школу, школьников от первого до последнего классов, бакалавров, магистров, учителей и других, - вовлекут в систему ВНО? Я против такой "реформы". ВНО это перераспределение огромных денежных потоков. Чем больше будет охват тестируемых, тем больше денег для "охватчиков". Чиновники никогда не заботились ни о ком, кроме СЕБЯ ЛЮБИМЫХ. Не обманывайте себя. Если отнимать деньги у МОН, то я бы предложил убрать ВНО, хотя бы на этот год.

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!