И. Ликарчук: в любом случае ЗНО отменять нельзя

ЗНО сейчас - слишком сложный механизм, который априори не может оперативно реагировать на изменения

И. Ликарчук: в любом случае ЗНО отменять нельзя

Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования, и. о. директора Учебно-методического центра обеспечения качества образования.

Карантин уже зараз примушує думати, що робити із цьогорічним ЗНО. І я також над цим трішки думаю. Враховуючи можливі перспективи розвитку епідемічної ситуації, мої думки стосовно проблеми ЗНО на сьогодні сформувалися такими.

1. Пробне ЗНО. Думаю, що його в традиційному режимі провести не вдасться. Тому потрібно проводити у дистанційному варіанті. Це можна зробити. Лоби в УЦОЯО будуть мокрими, але то таке...

2. Відмінити рішення про поєднання ЗНО і ДПА. По-перше, невідомо, коли формально закінчиться цей навчальний рік. По-друге, навряд чи вдасться у школах завершити виконання у повному обсязі навчальних програм. По- третє. Кому і для чого та ДПА потрібна? Вона, як «чумадан без ручки»: і нести тяжко, і кинути жаль, бо звикли до того шоу. Результати ДПА і раніше були в ролі припарки мертвому, а зараз - і поготів. Атестати потрібно видавати на основі річних оцінок учителів. Ніхто краще від учителя не знає, як учень засвоїв матеріал. І ніяка ДПА це не покаже. Вчитель відповідає за свою оцінку.

3. Скоротити кількість предметів, із яких проводиться ЗНО. Щоб була можливість провести менше сесій оцінювання. Адже, на мою думку, їх доведеться проводити в дуже стислі календарні рамки. Але про це потрібно сказати абітурієнтам УЖЕ сьогодні. Бо люди витрачають чималі кошти на підготовку до ЗНО.

4. Дуже складним є питання змісту тестів. Мова йде про завдання з тих тем програми, які апріорі можуть бути не виконані під час аудиторного навчання через карантинні проблеми. Дистанційну освіту до уваги не беремо. Зважимо, що на сьогодні більша частина тестових зошитів уже надрукована. Думаю, що не обійдеться без оголошення того, що завдання з цих тем потрібно буде визнавати такими, виконання чи невиконання яких зараховуватися не будуть.

Це лише ті думки, котрі сформовані, враховуючи розвиток ситуації на сьогодні. Але, якщо ситуація буде змінюватися, то думки, відповідно, будуть іншими. Головне - не проспати час, коли треба буде приймати якесь рішення. ЗНО в існуючому вигляді - занадто складний і неповороткий механізм, котрий апріорі не може реагувати на зовнішні зміни оперативно. Але за будь-яких умов ЗНО відміняти не можна. Це - ВАЖЛИВО. Навіть - АРХІВАЖЛИВО!

Оригинал

Освіта.ua
23.03.2020

Популярные блоги
И. Ликарчук: педагогам школ не должны урезать зарплату Почему сокращение бюджетных расходов в образовании нужно проводить за счет тех, кто проводит уроки?
Тамара Гориха Зерня: мы потеряем много абитуриентов Государство должно максимально упростить условия вступления и расширить госзаказ.
А. Истер: упрощенное ЗНО нуждается в коррекции Предложение «выпускники будут сдавать мультипредметный онлайн-тест» требует коррекции
И. Ликарчук: система ЗНО стала на путь стагнации Спасти систему ЗНО от краха или исчезновения смогут только новые команды и технологии
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
В жодному разі зно відміняти не можна, але воно має бути тільки для вступників у ВНЗ, не як ДПА. ДПА скасувати цьогоріч для всіх класів, і для профтехосвіти в тому числі.
Олександр
Як профінсувати заклади освіти в умовах попередньої влади - "Рошен-дебілізацації" української нації, сьогоднішньої ЗЕ-даунізації освіти ??? Відмінити ЗНО, єдиний шлях для виживання ВНЗ України в умовах тотального недофінансування системи освіти. ЗЕ-команда, зробіть ЗНО для ваших велікоразумних Гончаруків, Єрмаків, Новосад, Шефірів-тупих креатур Зеленського.