И. Ликарчук: карантин в образовании в совковом стиле

Карантин все-таки - это дополнительные расходы для каждого, хотя бы на оплату доступа к Интернету

И. Ликарчук: карантин в образовании в совковом стиле

Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования, и. о. директора Учебно-методического центра обеспечения качества образования.

Карантин у системі освіти в совковому стилі. Що це означає?

1. Відпускаємо учнів додому (фактично - на канікули), а вчителів примушуємо ходити на роботу і контролюємо: коли прийшли й коли пішли. Не дай Бог не вироблять необхідну кількість годин на зарплату.

2. Не вміємо, не можемо, не знаємо ЯК, але якесь начебто навчання організовуємо. Називаємо його «дистанційним». І робимо вигляд, що процес іде.

3. Обов’язково примусимо вчителів написати якісь плани на період карантину: самоосвіти, організації «дистанційного навчання», створення освітнього простору в коридорах школи, поливання квітів у кабінеті та тому подібне. І не менш обов’язково примусимо здавати звіт про виконання планів. Обов’язково у письмовій формі. Із додаванням фото і відео. Розмістивши їх в Інтернеті.

4. Різко збільшимо кількість листів до закладів освіти з вимогами подати якісь інформації, звіти, повідомлення...

5. Дарма, що на вулиці ще холоднувато. Негайно відключимо чи зменшимо опалення. Гроші потрібно рахувати. Навіть за рахунок здоров’я освітян.

6. Організуємо в закладах освіти чергування. Щоб хтось-таки сидів і стеріг шкільні стіни. Але ніхто із тих, хто придумав і дав команду чергувати, не подумав над тим, що потрібно створити безпечні умови для чергування: привезти працівників до школи і від школи до домівки, забезпечити їх масками, перчатками, дезінфекторами, теплом на місці чергування…

7. Залякаємо і так затурканого вчителя черговою казкою про Бабая: не отримаєте зарплату, якщо не будете покірними нижче трави і тихіше води.

8. Обов’язково будемо вимагати проявів «героїзму» від директорів закладів та їхніх заступників типу: у тяжкий час маєте бути на робочому місці. Бо ж виховані на прикладі Миколи Островського...

9. Не дамо безкоштовно і не організуємо, навіть за власні кошти учителів, забезпечення їх масками, перчатками, деззасобами.

10. Не приймемо рішення про позачергову виплату одноразової допомоги на оздоровлення. Бо карантин все-таки - це додаткові витрати для кожного. Хоча б на оплату доступу до Інтернету під час дистанційного навчання.

Далі може продовжити кожен бажаючий...

Оригинал

Освіта.ua
20.03.2020

Популярные блоги
Вера Коткова: впечатления от обучения в 5 классе НУШ Впечатления родителей от обучения ребенка в 5 классе Новой украинской школы
И. Ликарчук: что интересует учителей и директоров О чем педагоги хотели бы прочитать в письмах и приказах в канун 2023/24 учебного года
А. Мирошниченко: родители не враги учителям Для родителей проблемы образовательной системы не самое главное дело в жизни
В. Онацкий: какие предметы исчезнут из расписания? Каждый пытается найти рецепт лечения образования, хотя к школе имел отношение, только будучи школьником
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
учитель
"...в совковому стилі..."???? когда-то в далёком детстве ( совковом само-собой) пришлось пережить карантин в г.Тбилиси по поводу холеры. Да город закрывали, да все ( все и дети и взрослые, не зависимо от служебного положения,)БЕСПЛАТНО! СДАВАЛИ АНАЛИЗЫ И ДЕЛАЛИ КАКИЕ-ТО ПРОФИЛАКТИЧЕСКИЕ ПРИВИВКИ ( УЖЕ НЕ ПОМНЮ КАКИЕ...) Паники не было. Нагнетания не было. телефонов ( мобильных и интернета ) не было. С нами ЗАНИМАЛИСЬ РОДИТЕЛИ. А ПОТОМ, КОГДА МЫ ВЫШЛИ НА ЗАНЯТИЯ, С НАМИ ЗАНИМАЛИСЬ УЧИТЕЛЯ И РОДИТЕЛИ. И никто не возмущался:"...чего это мы делаем работу учителей?!" Да, моя мама учительница, обходила своих детей, что бы узнать все ли в порядке, есть ли вопросы к учителям ...вот такой соковый стиль...
Світлана Горобець
Так, ми не знаємо, що робити і як правильно. Ми у пошуку, а це, безумовно, позитив. Позитив і в тому, що, виявляється, вчитель необхідний. Позитив і в тому, що учні намагаються працювати самостійно. От би тим із них, хто по закінченню карантину і при умові написання відповідних робіт з предметів на відмінно, не подовжувати навчання. Ото був би стимул до самостійної роботи! Справжній учитель(так, можливо, вихований на прикладі Островського) завжди залишається учителем. Чи то він на роботі, чи то у відпустці, чи то на карантині. Роботу, яка б допомогла учням зараз або потім, він для себе знайде. А звіти, плани, чергування - речі чомусь для нас неприємні. Якщо в адміністрації, люди розумні, то напруги в колективі не створять. А якщо - ні, "неприятность эту мы пережывем". Як завжди. Усім успіхів і позитиву.
Світлана Горобець
Для Світлана Горобець:Пречитала написане ще раз. Вибачте за помилку: переживем.
Комментировать
Ірина Пасєчнік
Добрий день. Стаття неприємна. Не обурює, а розчаровує. Вибачте, але ви такий стало негативний...
Окозамилювання
Для Ірина Пасєчнік: Автор,шановна,пише те,що є насправді.Це "насправді"негативне і від цього нікуди не дітися.А,якщо Ви бачите в нашій існуючій системі освіти щось позитивне,то я за Вас дуже рада!
Ірина Пасєчнік
Я бачу людей, не дивлячись на "ранги". І бачу серед усіх ( дітей, батьків, вчителів, адміністрації, методистів) багато тих, хто вміє і робить правильні речі, корисні речі- те, що дає змогу пишатися, довіряти і любити.
Лариса Валентиновна
А что Вы скажите о тех учителях и учениках у которых нет таких возможностей как у киевлян, например? Есть населенные пункты в которых не только интернет отсутствует, даже мобильной связи нет. И это не только в горной местности. Что делать тем учителям и ученикам, особенно абитуриентам?
Комментировать