Андрей Мельник: об электронной отчетомании

Школьная жизнь обрастает публикациями на сайтах школ и учредителей, сообщениями в соцсетях

Андрей Мельник: об электронной отчетомании

Автор: Андрей Мельник, директор школы.

«Вміла готувати...» або «навіяне Остапчуком»

Оригінальні, як завжди, ідеї Олександра Остапчука кличуть до дій. Але його допис підняв ще одну важливу проблему – звітоманію.

Писано вже переписано про незламну в нашій освіті радянську систему звітів з будь-якого приводу, сотні тисяч літер і цифр у нікому не потрібних довідках, інформаціях, звітах.

Останнє десятиліття додало нову сторінку звітоманії – електронну. Шкільне життя все сильніше обростає публікаціями на сайтах шкіл і засновників, дописами в соцмережах на офіційних і неофіційних сторінках.

З одного боку, це органічна частина життя в сучасному світі, з іншого – це дивне явище, коли неважливо, що і як відбувається в школі, головне - які фоточки про подію, урок, захід виставлені в мережі.

І ось уже маємо фейсбучних чиновників від освіти, директорів шкіл, завучів і вчителів. Ніхто ж не знає, що там насправді відбувається, головне, що у соцмережах робота кипить.

І нехай би воно собі так і велось, якби не поява бажання оцінювати школу і педагога за соцмережею. Маю приклад однієї своєї колеги, яку на повному серйозі запитав такий «фейсбучний» чиновник: а де я можу побачити Вашу роботу по відзначенню однієї пам’ятної дати? Відповідь «у головах і серцях моїх учнів» для нього неприйнятна.

Отже, дорогі колеги, хапайте швидше смартфони, реєструйтесь, де ще не зареєстровані, і показуйте роботу, бо скоро без звіту на сторінці школи вже і зарплату не нараховуватимуть!

Освіта.ua
17.02.2020

Популярные блоги
Тамара Гориха Зерня: мы потеряем много абитуриентов Государство должно максимально упростить условия вступления и расширить госзаказ.
А. Истер: упрощенное ЗНО нуждается в коррекции Предложение «выпускники будут сдавать мультипредметный онлайн-тест» требует коррекции
И. Ликарчук: система ЗНО стала на путь стагнации Спасти систему ЗНО от краха или исчезновения смогут только новые команды и технологии
Наталья Пипа: существуют два риска из-за переноса ЗНО Нельзя отменять ЗНО, если нет предложения, а что делать вместо этого
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев