И. Ликарчук: о системе оплаты за повышение квалификации

Возможно, хоть это будет хорошей петардой для областных институтов последипломного педобразования

И. Ликарчук: о системе оплаты за повышение квалификации

Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования, и. о. директора Учебно-методического центра обеспечения качества образования.

Кілька думок про нову систему оплати за підвищення кваліфікації.

Гроші ходять за вчителем - супер. Давно пора. Можливо, хоч це буде доброю петардою для обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти... Але є кілька питань, на які не можу знайти відповідь.

1. Чи не зумовить дозвіл проходити підвищення кваліфікації будь-де, будь у кого до елементарного вимивання бюджетних коштів? Бо вже бачу чимало ФОПів, громадських організацій сумнівного походження чи ясельного віку, котрі заявили про те, що вони готові такі послуги надавати... Отакі «учителі учителів». ЧОму вони будуть навчати вчителів, і як то робитимуть - цікаве питання... Гіпотетично навіть у знахарів, шаманів та екстрасенсів можна пройти підвищення кваліфікації... Думаю, що багатьом із тих, хто зібрався надавати послуги з підвищення учительської кваліфікації, ці питання не важливі. Їх цікавлять лише гроші...

2. Чи не з’явиться серед таких «учителів учителів» чимало тих, хто замість навчання буде видавати лише довідки (сертифікати) про таке навчання. Адже фактично ніякого контролю за їхньою діяльність НЕМАЄ. На жаль, і серед вчителів знайдеться чимало бажаючих, не особливо напружуючи свій мозок навчанням, отримати про таке «навчання» довідку. Що досягнемо?

3. Як педрада може вирішувати, хто повинен проходити підвищення кваліфікації, а хто не повинен? Які критерії повинні лежати в основі рішення про те, дати дозвіл одному, а іншому не дати?

4. І останнє. Закупівля послуг за бюджетні кошти має здійснюватися через торги. Хтось собі уявляє цей процес: торги серед бажаючих надавати послуги з підвищення кваліфікації для тисяч учасників торгів???

Не знайдемо відповіді на ці питання - хороша ідея може бути похоронена без відспівування....

Оригинал

Освіта.ua
29.01.2020

Популярные блоги
Иван Осадчий: об оценивании учеников 5 классов НУШ По предлагаемому в Методических рекомендациях подходу невозможно выставить оценки за семестр
М. Гринева: воспитываем еще одно поколение, которое не читает Нашим ученикам нужно давать медаль за отвагу, потому что толерантно терпят все болезни нашей образовательной системы
И. Ликарчук: чиновники не представляют свою жизнь без олимпиад Жизнь меняется, формируется совершенно новая общественная ментальность, а у родителей этих олимпиад – «скрепы»
Л. Булыгина: о ежедневной минуте молчания в школах Все, что по указанию и не от сердца, – все обернется против детей и общества
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Nika
Шановні! Що робиться взагалі у освіті? Кожен вчитель має щороку пройти курси підвищення кваліфікації не менше - ніж у кількості 30годин!,.Добре, не питання, але потрапити на курси не можливо ,тому що забагато охочих! Тоді проходьте онлайн на різноманітних сайтах типу,, НА урок,, і сплатить за це 590 гривень. Дуже дякуємо за турботу та щорічне підвищення кваліфікації! Зайдіть до школи і пошукайте там молодих вчителів, котрі радісно прийшли працювати після закінчення інститутів і з радістю підвищиватимуть щорічно кваліфікацію за590гривень як мінімум!!! !!! Багато знайшли молоді у вашій школі? А далі буде ще краще! Міністр має починати свою трудову діяльність з лаборанта, щоб розуміти ,що означає слово О С В І Т А.До речі, шановні колеги, хоча б аванс за січень отримали?
вчитель
Бездарна авантюра,по другому це не назвеш. Курси повинні вести тільки фахівці, а не продавці віртуальних балів . Інколи жалко змарнованого часу навіть від курсів ,які проводять інститути неперервної освіти.