Т. Ефимова: что с нашим бесплатным образованием?

Вот и в чем секрет китайского образования: 100% платность и то, что дети с детства «пашут» по полной?

Т. Ефимова: что с нашим бесплатным образованием?

Автор: Татьяна Ефимова, исполнительный директор в EduPay.

Поки українські батьки радіють звільненню першачків від домашніх завдань, а випускники бажають спростити ЗНО чи зовсім його скасувати, китайці вчаться так, наче це найвища мета їх життя.

Такі думки у мене після вчорашньої розмови зі студенткою, яка навчалась за програмою Еrasmus у Франції.

Питаю її: «Що найбільше вразило тебе під час навчання?»

Каже, що в усій групі іноземних студентів більше 3 десятків були китайці, і вразило те, що всі вони демонстрували ідеальні знання. Каже, що таке враження, що вони знають геть усе.

І ця розмова не виходить тепер з голови. От і в чому секрет китайської освіти? 100% платність? Те, що діти змалечку «пашуть» на повну силу?

І що не так з нашою безкоштовною освітою, при якій діти намагаються прогуляти уроки, а батьки волають за зменшення навантажень на бідних діточок?

Оригинал

Освіта.ua
08.01.2020

Популярные блоги
И. Ликарчук: учиться нужно только тем, кто этого хочет Полное общее среднее образование должно быть не общеобязательным, а общедоступным
Д. Ламза: никто не хочет идти в образование или школа без учителей От Кабинета Министров нет никаких действий по повышению значимости профессии учителя
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
И. Совсун: как надолго еще хватит запала учителей? Между победителями мировых олимпиад и средним базовым уровнем украинских школ гигантская пропасть
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Програма ЗНО з української літератури, а може не сама програма, а завдання минулих років показують, що не необхідно знати цитати з творів. Це що, дітям треба напам"ять завчати твори, до найменших дрібниць. Я розумію, українська мова - файна, література наша - особлива, але не до такої ж степені. Це ж діти, в них ще йде формування мозку, вони не можуть замість вдумливого, з інтересом читання книжок, зазубрити кожен твір. А в кабінетах Міносвіти розумні педагоги цього не розуміють і просто знущаються з дітей.
Ирина
Для Наталія: в 11 му не можуть вдумливо читати? Ну, вибачте! Це щось трошки дефективне. Не може запам’ятати цитату- нехай виділить ідею, про що твір, та запам’ятає ключові слова з цитати.
Наталія
Ви не бачили варіанти тестів ЗНО, тому так говорите, там наводиться цитата з твору, причому не з ім"ям головного або не головного героя,а наприклад опис природи і хтось кудись там переміщається. І попробуйте вгадайте з якого це твору. Мабуть вважають, що потрібно весь твір завчити, щоб відповісти на такі питання. Мова йде не про головне, не про тему чи ідею чи характеристику персонажів. А саме про такі завдання, щоб " завалити"
Комментировать
Наталія
Що не так? На мою думку, проблема в надмірному навантаженні в старших класах. При чому з непотрібних предметів. Наприклад,якщо кожен день по 7 уроків, і прибрати 3 рази на тиждень, наприклад фізкультуру - вже буде три дні по 6 уроків, а якщо ще прибрати трудове навчання , музику та інші такі ж предмети, то і буде час,щоб хоч підготуватися до ЗНО. Тому, що на наступний рік хотять спростити математику, а в цьому році діти чим завинили, що ім потрібно здавати ЗНО. Программа то одна, але завдання можна по ній підібрати різні - можна елементарні, а можна з профільного рівня складності. Програми 11 класу потрібно розвантажити, щоб була можливість підготуватись до ЗНО.
Ирина
Для Наталія: в 11 му класі не має музики, є - мистецтво, але в цьому році воно є не у всіх, а тільки у тих, хто обрав мистецтво для вивчення в десятому класі. Обрати мали написавши відповідну заяву в 9 тому класі. А також не має трудового навчання, є - технології в знову не у всіх, а у тих, хто обрав цей предмет. Така сама ситуація в десятому класі. Убирати фізкультуру - це зайве. Має бути зміна діяльності , а також не всі діти займаються спортом, або танцями. Так що сприймайте фізрук, як профілактику гігіподінамії і турботу про збереження здоров’я вашої дитини. Мистецтво, чи погано, що Ваша дитина ознайомиться з видами, та напрямками мистецтва? Зможе відрізнити бароко від готика , яка усяка добре освічена людина?
Комментировать