И. Ликарчук: чиновники пойдут в школы вместо пенсионеров?

Наукой и практикой доказано: не возраст определяющий в качестве работы педагога, а другие факторы

И. Ликарчук: чиновники пойдут в школы вместо пенсионеров?

Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования, и. о. директора Учебно-методического центра обеспечения качества образования.

Укотре про одне й те саме. Хто, де і як обґрунтував, що вчитель пенсійного віку працює гірше, ніж молодий вчитель? Нероб і таких, кого на десятки метрів не можна допускати до учнів, є достатньо і серед пенсіонерів, і серед молодшого покоління педагогів.

Які в нашій освіті є критерії оцінювання якості роботи вчителя, щоб застосовуючи їх в кожній конкретній ситуації, можна стверджувати, що один вчитель працює гірше, а інший - краще? Таких критеріїв немає, і ніхто над ними працювати не хоче уже багато років.

Чому вчителі- пенсіонери є більмом на очах для багатьох чиновників, які на своїх посадах, незважаючи на порівняно молодий вік, вже давно стали маразматиками і мають бути негайно відправлені у відставку?

Та тому, що наукою і практикою давно доведено: не вік є визначальним у якості роботи педагога чи керівника школи, а зовсім інші чинники. Але над тими чинниками потрібно дуже багато працювати, починаючи від розроблення принципів і критеріїв оцінки праці вчителя і закінчуючи запровадженням диференційованої системи оплати його праці за результатами роботи незалежно від віку.

Працювати ж над цим чиновникам не хочеться. Або не здатні. Набагато легше створити видимість нової кадрової роботи , граючись проблемою пенсіонерів у освіті. Яка була, є і буде завжди. Ото і витягують її періодично, як Тузик улюблену ганчірку, особливо в контексті написання всіляких прожектів (програм). Чим оті чиновники й займаються. Замість справжньої роботи із кадрами.

Абсолютно переконаний, що ця програма в контексті боротьби із засиллям пенсіонерів у школах ніколи виконана не буде. Тож чиновники попіаряться, порозганяють хвилю видимості своєї бурхливої діяльності - та й заспокоються. До написання нової програми.

А вчителі-пенсіонери, яких звільнять або створять умови для звільнення, за бажання без роботи не сидітимуть. Репетиторством у багатьох випадках займатися краще і вигідніше...

ХТО В ШКОЛАХ ПРАЦЮВАТИМЕ? ЧЕРГА БАЖАЮЧИХ ВЕЛИКА??? ЗАМІСТЬ ПЕНСІОНЕРІВ У ШКОЛИ ЧИНОВНИКИ ПЕРЕЙДУТЬ ПРАЦЮВАТИ?

І висновок. Думаю, що для освіти було б набагато краще, якби негайно відправили на пенсію чи поганою мітлою погнали б з держслужби чиновників, котрі продукують програми. Не у пенсіонерах-вчителях сутність всіх освітянських проблем, а у чиновниках, які тими вчителями керують, особливо, на місцях.

«Немає поганих армій, а є погані полководці», - такі слова, начебто, колись сказав Наполеон. Не знаю, чи казав він їх, але в тому, що вони об’єктивно відображають ситуацію в нашій освіті, то це так.

Оригинал

Освіта.ua
15.05.2019

Популярные блоги
Г. Громко: убранный школьный подвал – это еще не укрытие Нельзя перекладывать ответственность за обустройство укрытий на руководителей школ
Е. Козолуп: образование скоро умрет с таким руководством Высокопоставленные должностные лица достаточно хайпонули на комментариях о начале обучения в очном формате
И. Ликарчук: будем трезвонить звонком под вой сирен? Утраченные или не полученные знания можно восстановить или получить позже, а потерянную жизнь – никогда
В. Онацкий: возобновлять ли очное обучение в сентябре? Возобновление очного обучения – это реальная угроза безопасности участников образовательного процесса
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
Поддерживаю, И. Ликарчук прав. Слишком уж сейчас во всех проблемах образования несправедливо и обидно обвиняют учителей пенсионеров. А правда заключается в том, что на них и держится пока сейчас так называемое образование, когда их не станет, вот тогда и будет очень большая проблема, молодые учителя, извините, " желторотики", не имеющие опыта в работе с детьми, только усугубят сложившуюся сейчас ситуацию. Ведь многие молодые учителя, думая, что они такие вот растакие специалисты, слишком уж по - панибратски ведут себя с учащимися. Министерству образования не убирать учителей пенсионеров нужно а достойно, уважительно ценить и поддерживать их мудрость, использовать их знания и опыт пока еще они есть.
Aleks
Emerytura naukowców na Ukrainie wynosi od 80 do 200 euro. Nie życie, ale męka. Naukowcy nie uważali władzy prezydenta Poroshenka za naukowców, ukraińscy naukowcy spadli do poziomu bezdomnych w Europie. Ale w pobliżu skorumpowanego środowiska Poroszenki miliony razy wzbogacano w wojnie. Jedź Poroszenko i jego skorumpowane środowisko z Europy.