Osvita.ua Блоги И. Ликарчук: чиновники пойдут в школы вместо пенсионеров?
И. Ликарчук: чиновники пойдут в школы вместо пенсионеров?

Наукой и практикой доказано: не возраст определяющий в качестве работы педагога, а другие факторы

И. Ликарчук: чиновники пойдут в школы вместо пенсионеров?

Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования, и. о. директора Учебно-методического центра обеспечения качества образования.

Укотре про одне й те саме. Хто, де і як обґрунтував, що вчитель пенсійного віку працює гірше, ніж молодий вчитель? Нероб і таких, кого на десятки метрів не можна допускати до учнів, є достатньо і серед пенсіонерів, і серед молодшого покоління педагогів.

Які в нашій освіті є критерії оцінювання якості роботи вчителя, щоб застосовуючи їх в кожній конкретній ситуації, можна стверджувати, що один вчитель працює гірше, а інший - краще? Таких критеріїв немає, і ніхто над ними працювати не хоче уже багато років.

Чому вчителі- пенсіонери є більмом на очах для багатьох чиновників, які на своїх посадах, незважаючи на порівняно молодий вік, вже давно стали маразматиками і мають бути негайно відправлені у відставку?

Та тому, що наукою і практикою давно доведено: не вік є визначальним у якості роботи педагога чи керівника школи, а зовсім інші чинники. Але над тими чинниками потрібно дуже багато працювати, починаючи від розроблення принципів і критеріїв оцінки праці вчителя і закінчуючи запровадженням диференційованої системи оплати його праці за результатами роботи незалежно від віку.

Працювати ж над цим чиновникам не хочеться. Або не здатні. Набагато легше створити видимість нової кадрової роботи , граючись проблемою пенсіонерів у освіті. Яка була, є і буде завжди. Ото і витягують її періодично, як Тузик улюблену ганчірку, особливо в контексті написання всіляких прожектів (програм). Чим оті чиновники й займаються. Замість справжньої роботи із кадрами.

Абсолютно переконаний, що ця програма в контексті боротьби із засиллям пенсіонерів у школах ніколи виконана не буде. Тож чиновники попіаряться, порозганяють хвилю видимості своєї бурхливої діяльності - та й заспокоються. До написання нової програми.

А вчителі-пенсіонери, яких звільнять або створять умови для звільнення, за бажання без роботи не сидітимуть. Репетиторством у багатьох випадках займатися краще і вигідніше...

ХТО В ШКОЛАХ ПРАЦЮВАТИМЕ? ЧЕРГА БАЖАЮЧИХ ВЕЛИКА??? ЗАМІСТЬ ПЕНСІОНЕРІВ У ШКОЛИ ЧИНОВНИКИ ПЕРЕЙДУТЬ ПРАЦЮВАТИ?

І висновок. Думаю, що для освіти було б набагато краще, якби негайно відправили на пенсію чи поганою мітлою погнали б з держслужби чиновників, котрі продукують програми. Не у пенсіонерах-вчителях сутність всіх освітянських проблем, а у чиновниках, які тими вчителями керують, особливо, на місцях.

«Немає поганих армій, а є погані полководці», - такі слова, начебто, колись сказав Наполеон. Не знаю, чи казав він їх, але в тому, що вони об’єктивно відображають ситуацію в нашій освіті, то це так.

Оригинал

Освіта.ua
15.05.2019

Популярные блоги
И. Ликарчук: чиновники пойдут в школы вместо пенсионеров? Наукой и практикой доказано: не возраст определяющий в качестве работы педагога, а другие факторы
Галина Сищук: об экспертной оценке «по-новому» Оценивать учителя должен именно учитель, который на практике знаком с программой и организацией обучения
А. Недоля: кому нужны кураторы академгрупп? В советской высшей школе куратор - это надзиратель за студентами, который перебрался и в наши УВО
А. Журавлева: о каникулах канадских учителей Оставаться в школе на каникулах нечестно и глупо, лучше заниматься любимым делом или путешествовать
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!