Александр Остапчук: сказочные методы воспитания

Воспитательное воздействие декоративной рыбки в кабинете директора, которая меняет цвет

Александр Остапчук: сказочные методы воспитания

Автор: Александр Остапчук, ТНВК «Школа-лицей №6 им. Н. Яремчука», г. Тернополь.

Придбав у кабінет декоративну рибку. Вона особлива (легенда), бо якщо потримати руку на склі акваріума 10-15 сек. то: якщо дитина два дні не говорила «грубих» слів і нікого не ображала, то рибка кольору не змінює. А якщо неетично висловлювалася і ображала однокласників - рибка змінює колір із синього на вишневий.

Ця інформація мала шокуючий вплив на учнів 5-6 класів і викликала жвавий практичний інтерес. До кабінету на перервах створювалися черги подивитися на рибку (наголошую: ПОДИВИТИСЯ). Ті, хто бажав спробувати дію такої рибки, з острахом підходили до акваріума і запитували: «А якщо я тільки трішки кричав - рибка колір змінить?» «Якщо це було не образливо - то не змінить»,- відповідав їм.

Найсміливіші (читай найспокійніші, найстриманіші, най...най....) приклали руку до акваріума по черзі і чекали вердикту. Рибка кольору не змінила. «УРА!» - закричали «чисті» душі і побігли всім розповідати про свій успіх.

«А попросімо Максима потриматися за акваріум»,- сказав хтось із дівчаток. «Так, так, хай Максим спробує!» - загомоніли інші.

Максимчик занімів. «Та чого ж я? У нас в школі свобода: хочу торкаюся акваріума, а не хочу - не торкаюся. Можна я через два дні прийду?» «Твоя справа. Приходь!» - відповів Максиму.

На другій перерві прийшов Назарчик подивитися на рибку. «Спробуєш?»,- запитав у нього. «Та я вчора на тренуванні трохи нервував і ,напевно, щось негарне сказав. Але можна я спробую?» «Пробуй .Але після того, як торкнешся акваріума, потрібно рибці дати хвилину на реакцію , тому ми вийдемо із кабінету»,- сказав Назарові.

Ми вийшли з кабінету (в кабінет непомітно для Назарчика зайшла секретар і замінила синю рибку на вишневу). Коли Назарчик побачив вишневу рибку, сказав: «Я не хотів сваритися, але Іван першим мене штовхнув, ну і я..... А рибка класна!»

Два дні рибки живуть у мене в кабінеті. Таких спокійних і ввічливих школярів немає в жодній школі (принаймні два дні). А я чекаю Максимчика.....

Оригинал

Освіта.ua
20.02.2019

Популярные блоги
И. Ликарчук: педагогам школ не должны урезать зарплату Почему сокращение бюджетных расходов в образовании нужно проводить за счет тех, кто проводит уроки?
Тамара Гориха Зерня: мы потеряем много абитуриентов Государство должно максимально упростить условия вступления и расширить госзаказ.
А. Истер: упрощенное ЗНО нуждается в коррекции Предложение «выпускники будут сдавать мультипредметный онлайн-тест» требует коррекции
И. Ликарчук: система ЗНО стала на путь стагнации Спасти систему ЗНО от краха или исчезновения смогут только новые команды и технологии
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев