Р. Бондаренко: родители, дети, учителя равны перед законом

Если замалчивать нарушения закона, всегда найдется кто-то, кто захочет разобраться самостоятельно

Р. Бондаренко: родители, дети, учителя равны перед законом

Автор: Роман Бондаренко, юрист ОО «БАТЬКИ SOS».

Гірка правда

Якщо вже нас, БАТЬКИ SOS, звинувачують у розвалі освіти країни, підриві авторитету вчителя, розпалюванні ворожнечі між батьками і вчителями, то що нам втрачати. Солодкої брехні не буде.

Вчителі, прошу Вас прочитати це і зрозуміти чи хоча б задуматись. Отже.

Вчителі. Ви - не особливі, не унікальні, не безгрішні. Ви - звичайні, люди, які з різних причин обрали професію вчителя. Все. Це не подвиг. Не щось надзвичайне. Це просто робота. Так, важка робота, але яка робота є легкою? Шахтаря, журналіста, солдата? Кому легше?

Чи легка безоплатна діяльність громадських активістів? БАТЬКИ SOS, наприклад. Нам дуже важко. Після СОТЕНЬ випадків жорстокого поводження вчителів з дітьми важко стримувати батьків і переконувати їх не вдаватись до насильства, а спілкуватись, знаходити порозуміння, писати скарги, пояснювати норми закону.

Вас закликають з нами боротися. Навіщо? Немає БАТЬКИ SOS, і що - в освіті не буде проблем? На жаль, вони будуть, але про них не будуть говорити, не будуть вирішувати. Картинка, звичайно, буде чудова, та що за нею…

Спрямуйте краще вашу енергію на боротьбу з недоліками в освіті. Бо нас ви точно не переможете. Кажуть, нас фінансує Держдеп США, Сорос, МОН, хтось ще. З таким бекграундом навіть не сподівайтесь. А от недоліки в освіті раз, два і немає.

Так, ВЧИТЕЛІ ВАЖЛИВІ, але нічим не кращі і не гірші від решти громадян країни. Ви такі ж, як і інші. Прийміть це.

Закликаю вас, зніміть корони (у кого є), зійдіть з постаменту, опустіться на землю. Ви – прості люди, не небожителі.

Ви вимагаєте безапеляційної поваги, шанобливого ставлення, дієвих механізмів захисту.

Зрозумійте нарешті, Вас не будуть поважати лише за педагогічну освіту. Ніякі звання, стаж, грамоти не захистять Вас від покарання за порушення закону (я про жорстоке поводження з дітьми і не тільки). Порушників закону треба карати незалежно від освіти, звань і посад.

У країні одна Конституція, - одна для всіх. Один Кримінальний кодекс, - один для всіх.

Не буде закону «Про статус народних вчителів (депутатів)» і вчительської недоторканості. Не буде окремого Кримінального кодексу про захист вчителів. Не буде якогось особливого механізму захисту вчителів.

Закон - один для всіх. Всі рівні перед законом. І батьки, і діти, і вчителі.

Розумію, вам подобається, коли вас хвалять, возвеличують, шанують. Досить вже носитися з тією ПОВАГОЮ, як з писаною торбою. Поваги автоматом не буде. Не буде авторитету вчителя, доки ви не почнете засуджувати жорстоке поводження з дітьми (а не називати це «допустимими засобами педагогічного впливу), доки ви не припините покривати ваших негідних колег.

Немає ніяких різних сторін барикад. Немає ніякого конфлікту «батьки-вчителі». Забудьте цю нісенітницю. Дуже зручно прикриватися конфліктом, коли світить догана чи звільнення. «То все конфлікт, проблем немає». Проблеми якраз є, і їх треба вирішувати.

Якщо є порушення закону, за це треба відповідати (і вчителям, і батькам). Ні до кого не має бути якогось особливого ставлення. Порушив закон - відповідаєш. Якщо ж замовчувати, завжди знайдеться хтось, хто захоче розібратися власноруч, бо приховують і не карають винних. А суд народу, він такий, швидкий і безжальний.

Вчителі, ваша реакція на насильство щодо дітей і щодо ваших колег має бути негайною і головне - ОДНАКОВОЮ!

Оригинал

Освіта.ua
28.01.2019

Популярные блоги
А. Мирошниченко: родители не враги учителям Для родителей проблемы образовательной системы не самое главное дело в жизни
В. Онацкий: какие предметы исчезнут из расписания? Каждый пытается найти рецепт лечения образования, хотя к школе имел отношение, только будучи школьником
И. Ликарчук: образование выжило благодаря учителям Популизм и дилетантство в образовании разрушают педагогическое творчество и производят учителя-урокодателя
Т. Гориха Зерня: роль учителя становится определяющей Реформа, по сути, потребует полной профессиональной переподготовки всего преподавательского состава
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Симонида Львовна
Этот бондаренка есть поц с нетрадиционной сексуальной ориеницией. женоненавистк. извращенец. развратник. скотоложник.
Інга
Бондаренко - садист !!! Знущатися із беззахисних, голодних учителів - ось його кредо! Йди, голубчику, борися з криміналом, наркобаронами, баригами-корупціонерами, а то знайшов собі "ласу" нішу! Ганьба запроданцю й сєпару!!