![]() |
В некоторых вузах во время сессий студентам ставят экзамены на праздничные дни и воскресенья |
А. Недоля: нужно ли ставить экзамены на праздники?
Автор: Анатолий Недоля, доцент, Запорожский национальный университет.
Чи потрібно ставити іспити в розкладі на вихідні та святкові дні?
У деяких вищих навчальних закладах під час сесій студентам у розкладі ставлять іспити на святкові дні та неділі. Чи потрібно це робити? Чи не порушуємо ми права студентів?
На мою думку – порушуємо, і не тільки права студентів, але й викладачів та інших співробітників.
Якщо права працюючих громадян щодо вихідних та святкових днів захищені Кодексом Законів про працю (статті 71, 73, 107), то зі студентами це не прописано, але повинно бути враховано в Законі «Про освіту» та «Про вищу освіту» й інших законах.
У Конституції України в статті 45 зазначено, що «Кожен, хто працює, має право на відпочинок». Тоді виникає питання, чи може вважатися, що навчання студента є працею? Раніше навчання враховувалось у стаж роботи, зараз не враховується у пенсійний стаж, якщо не сплачувались добровільні страхові внески. Але ж існує стаття 22 Конституції України, яка зазначає, що «При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод». Тому право на відпочинок, враховуючи рівність громадян перед законом, повинно зберігатись.
Чому я все це пишу? Бо вважаю, що студенти повинні мати вихідні та святкові дні, і це стосується навіть сесії. А тим, хто цього не розуміє, можу порекомендувати більш ретельно складати графік навчального процесу.
Ми ж будуємо правову державу, а будівництво починати потрібно з себе.
Освіта.ua
21.12.2018