А.Спиваковский: о статистике вступительной кампании

Почти 60 000 заявлений на филологию и право, и только 764 заявления на физику и 1 214 на математику

А.Спиваковский: о статистике вступительной кампании

Автор: Александр Спиваковский, народный депутат, первый заместитель главы Комитета ВР по вопросам науки и образования, член фракции БПП.

Вже більше тижня (з 12 липня) вступники подають заяви на вступ до закладів вищої освіти. Станом на 23 липня 2018 року створено понад 157 тис електронних кабінетів, через які подано майже 780 тис електронних заяв. Слід зазначити, що завершення подання заяв – 26 липня 2018 року о 18-00, оприлюднення рейтингового списку – 1 серпня (відповідно до Умов цього року точно час не зазначений для оприлюднення рейтингових списків, тому в 23-59 теж буде вчасно, але я переконаний, що Міністерство освіти оперативно оприлюднить відповідну інформацію вдень 1 серпня.

Зарахування на бюджет в цьому році має відбутися до 7 серпня (до 12.00), а на контракт – до 30 вересня.

Слід визнати, що цьому році МОН спільно з ДП «Інфоресурс» підготувалися на високому рівні до вступної кампанії, і звернень від студентів щодо проблем з реєстрацією електронних кабінетів або подачею електронних заяв практично нема.

На жаль чи на щастя, але найбільшу кількість заяв вступники подають, як правило, на кон’юнктурні та «популярні серед вступників» спеціальності сьогодення, а саме на право, філологію, середню освіту (єдиний виняток з переліку), менеджмент, туризм. На превеликий жаль, і результати працевлаштування про це свідчать, більшість випускників права, менеджменту, частково філології будуть мати серйозні труднощі при працевлаштуванні за спеціальністю. Дуже шкода, що знову-таки, природничо-технічні спеціальності, випускники яких можуть створювати ВВП країни, не користуються попитом у нашої молоді, і це є серйозним викликом для нашої держави.

Загалом по Україні на філологію та право подано 58 964 заяв, менеджмент – 36 537 заяв, а на фізику і астрономію – лише 764 заяви, на математику – 1 214 заяви. Сумна статистика вступної кампанії станом на сьогоднішній день, будемо сподіватися, що вона зміниться до 26 липня і більше нашої талановитої молоді зробить свій вибір на користь природничо-технічних спеціальностей.

Слід зазначити, що 20 липня 2018 року відбулось засідання Конкурсної комісії МОН щодо розподілу бюджетних місць на магістратуру, і з її результати можна ознайомитися за наступним посиланням на сайті МОН.

Крім того, вже відомі результати єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) і єдиного вступного іспиту (ЄВІ) для тих вступників, які обрали вступ на магістратуру 081 «Право» та 293 «Міжнародне право» або вирішили вступити до магістратури за спеціальностями галузей знань «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Право», «Сфера обслуговування», «Міжнародні відносини».

За інформацією директора УЦОЯО Вадима Карандія, успішно подолали поріг «склав/не склав»: Право 80,4 % від 15,8 тисяч учасників; ТЗНПК 90,1 % від 15,8 тисяч учасників; Іноземні мови 87,7 % від 30,5 тисяч учасників (у тому числі: англійська мова 88,1 % від 29 тисяч учасників; німецька мова 75,5 % від 1,1 тисяч учасників; французька мова 92,5 % від 0,25 тисяч учасників; іспанська мова 96,2 % від 0,05 тисяч учасників).

Успішно склали вступні іспити до магістратури за спеціальностями "Право", "Міжнародне право" 67% учасників із 15,8 тисяч.

Буду продовжувати інформувати вас про перебіг вступної кампанії. Вступникам та їхнім батькам бажаю вступити до омріяного університету на бажану спеціальність та стати найкращим фахівцем у відповідній сфері.

Для тих, бажає ознайомитися більш детально з статистикою поданих заяв у розрізі регіонів та спеціальностей, додатково надаю відповідну інформацію.

Оригинал

Освіта.ua
24.07.2018

Популярные блоги
И. Редько: о ненормированной умственной работе учеников Когнитивный диссонанс на фоне любви к своей стране и желания жить, учиться и развиваться здесь
Виктор Мисан: о чем думают украинские учителя В школах – полный разгул «демократии» и «академической свободы», что сверху, что снизу 
Т. Ефимова: когда исчезнет из школ совдепия с подарками? Когда исчезнет из школ совдепия вместе с подарками, подхалимством и никому не нужными активностями?
Н. Борисенко: волшебная палочка и валериана для учителя Учителя просто выгорают, и у них не хватает жизненных сил дать детям все то, что они могли бы
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев