И. Ликарчук: куда денутся 47 тысяч абитуриентов

Несколько слов о результатах ЗНО по украинскому языку и литературе, которое не сдали 47 000 абитуриентов

И. Ликарчук: куда денутся 47 тысяч абитуриентов

Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования, и. о. директора Учебно-методического центра обеспечения качества образования.

Кілька слів про результати ЗНО з української мови та літератури, яке не склали більше 47 тисяч абітурієнтів. Переконаний, що серед таких немало комп’ютерних геніїв, крутих математиків, майбутніх супер агрономів, медиків і т.д. і т.п.

Вони також повинні знати українську мову та літературу. Це не викликає ніяких сумнівів. Але рівень знань у них і у тих, хто в майбутньому хоче стати журналістом, філологом, перекладачем, філософом, істориком МОЖЕ БУТИ ІНШИМ.

І якби в УЦОЯО думали про абітурієнтів та їхні майбутні долі, то не полінувалися б і запропонували тести двох рівнів складності. Одні — для першої категорії абітурієнтів, а інші — для другої. Те, що наша команда зробила в 2014 році. І від чого нові керівники УЦОЯО потім відмовилися.

Так, тести двох рівнів складності укладати складніше. Так, набагато заплутанішими є логістичні процеси. Значно складніше адмініструвати такі тести. Але то все можна зробити. І ми це довели у 2014 році. Якби думали про абітурієнтів та їхні долі, то можна було б всі ці труднощі здолати…

І що в залишку на сьогодні? Куди подінуться комп’ютерні генії, майбутні круті математики, світила медицини та інші, які не склали ЗНО з української мови?

В українські університети їх уже де-факто не приймуть. Але для них із радістю відкриють свої двері зарубіжні виші, включаючи російські. То чи не дорого обходиться майбутньому держави небажання УЦОЯО змінювати процедури проведення ЗНО і змінюватися самим? Іншими словами - дорогі лінощі. Які сприяють відтоку з України талантів.

Оригинал

Освіта.ua
22.06.2018

Популярные блоги
Л. Гриневич: дети за границей имеют двойную нагрузку Чтобы избежать двойной нагрузки, необходимо наработать механизм перезачета результатов
Е. Северенчук: для детей важно качество расписания Не так важна нагрузка, как грамотный подход к формированию расписания и рабочего дня ребенка
В. Спиваковский: у родителей очень поменялись приоритеты На первое место вышла безопасность ребенка, на второе – социализация, и только на третье – знания
И. Ликарчук: где настоящая дерусификация образования? Дерусификация украинского образования не произойдет от изменений в программе по литературе
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
вчитель фізики
Не лише у медвузи необхідно зробити 150 балів, У ВСІ ВНЗ НЕОБХІДНО ЗРОБИТИ 150, А ТО НАВІТЬ І 175 БАЛІВ.
Бесіда
Чому за рахунок дербюджету України мають вчитися ті хто не склав ЗНО з української? Якщо хтось відчуває себе генієм майбутнього, то вивчити мову країни, в якій живеш, для нього має бути дрібницею!
Василь  Шминдрук
Одні "мудрі генії" ділили українців на сорти за політичні погляди, другі - ділять за доступом до бюджетного державного корита, треті - намагаються таке ж робити за рівень знань державної мови. Так і за Конституцію можуть взятись.
рахункова палата
А результат укладання дворівневих тестів? Виші від них відкараскалися, бо недобору боялися. Державні гроші лікарчук розтринькав, бо поглиблений рівень ніхто не вибирав, і хизується: от що наша команда зробила в 2014 році. Що насправді робила ця команда та її пахан лікарчук відомо всім: за хабарі змінювали результати абітурієнтів та виписували самі собі величезні премії за рахунок держави і платників податків.
Віктория
Відсоток тих, хто здобуває вищу освіту в Україні, зашкалює і в рази вищий, ніж в країнах, які очолюють рейтинги за рівнем розвитку. Тільки рівень життя в них в такі ж рази вищий, ніж у нас. Чи не інформація до роздумів і висновків? На жаль, дуже багато кращих випускників наших вишів реалізуватимуться професійно будуть не у нас. Стосовно вступу до медичних вишів. Абсолютно логічно третім предметом обрано хімію. Бо знати , наприклад, англійську мову для лікаря бажано, але хімію - необхідно. А 150 балів - це виконання лише 50,75% завдань. Це рівень хімічного лікнепу, навіть з яким дуже не легко буде опановувати курс хімії медфаку.
Lilija Volodchenkova
Для Віктория: а фармацевтам хiмiя не потрiбна, нi? Основний предмет, 100 балiв, так. Подвiйнi стандарти якiсь
микробиолог
ідіть шановна у фармацевти і не істеріть
Ирина
Если так нужна химия в медвузе, так почему дают выбор «химия/Математика»? С биологией такого выбора нет.
Комментировать
Валерія
I також до інших країн поїдуть навчатися ті абітурієнти, які хотіли б навчатися у медичних вишах України, і які склали ці тести, і склали їх непогано, але через обмеження можливості вступити, якщо в них з третього конкурсного предмету (який навіть тим самим вишам не дозволили обрати самостійно) манше, аніж сто п’ятдесят балів. Складається враження, що Україні не потрібні власні фахівці, і це дуже прикро.
Юрий
Для Валерія: все одно, лікарі, які вивчаться за бюджетні кошти, потім виїдуть за кордон працювати, бо в Україні для них малі зарплати. Тому, вважаю, що після навчання за бюджетні кошти повинне буте обов’язкове відпрацювання 3-5 років (наприклад, на селі), поки не відпрацюють вкладені державою кошти. А після відпрацювання - вільний птах. Або вчітьсяна контракті.
Комментировать