![]() |
Придет время, когда политическая целесообразность перестанет снижать образовательные шансы детей |
Л. Гриневич: о встрече с первыми лицами Болгарии
Автор: Лилия Гриневич, министр образования и науки.
Сьогодні я зустрілася з Президентом, віце-прем’єром та міністром освіти і науки Болгарії. Спитаєте, яка тема викликала такий жвавий інтерес до міністра освіти і науки України? Звичайно, мовна стаття Закону «Про освіту» . Це й не дивно, адже все це відбувається на тлі чергової «блокади» Комісії Україна-НАТО.
Сьогодні ми підписали Декларацію з Болгарією щодо імплементації мовної статті Закону «Про освіту» та гарантування прав болгарської меншини. Раніше ми вже підписали такий документ з Польщею. Триває конструктивний діалог та співпраця практично з кожною громадою, і, на жаль, тільки лідери угорської продовжують відмову від консультацій. Спочатку приводом було очікування рішення Венеційської комісії, тепер чекають рішення Конституційного суду.
Але зараз про підписану Декларацію.
У ній йдеться, що поряд з вивченням державної мови болгарська меншина матиме необхідні умови для вивчення та навчання рідною. Також у документі окремо підтверджено важливість вивчення державної мови «як чинника інтеграції країни та суспільної згоди через розширення вживання державної мови у навчальному процесі, зокрема шляхом збільшення часу навчання державною мовою».
Окрім цього Україна та Болгарія працюватимуть над новим Протоколом про співробітництво і обмін між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти і науки Республіки Болгарія на 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022 та 2022/2023 навчальні роки.
Я гадаю, що ми очевидно продемонстрували всім - Україна вільна, відкрита та демократична країна, яка готова до співпраці. Ми поважаємо та цінуємо всі національні громади, що проживають у нашій великій країні. Але ми усвідомлюємо своє завдання дати кожній українській дитині можливості вільно зростати та розвиватися на Батьківщині, мати можливість претендувати на державну службу та навчатись у закладах вищої освіти. Чинна система забирає це право, й надалі так тривати не може. Сподіваюсь, що нарешті настане час, коли питання політичної доцільності перестануть ставити під загрозу освітні шанси наших дітей.
Освіта.ua
27.04.2018