![]() |
Среди людей с высшим образованием более высокие уровни навыков, чем у людей со средним образованием |
И. Совсун: зависят ли навыки от уровня образования?
Автор: Инна Совсун, вице-президент Киевской школы экономики.
OECD проводить опитування щодо навичок дорослих (Survey of Adult Skills (PIAAC)). У рамках нього визначається рівень навичок серед дорослих – з читання (під цим розуміється не просто уміння читати, а здатність розуміти текст, виокремлювати в ньому певну інформацію, аналізувати) та математики. Відповідно, визначається рівень: 1– найнижчий, 5 – найвищий.
Очікувано, серед людей з вищою освітою у середньому вищі рівні навичок, ніж у людей з середньою освітою. Проте є суттєві відмінності між країнами. Так, за рівнем навичок з читання найбільша частка випускників університетів мають рівень 4 чи 5 – у Фінляндії, Швеції та Нідерландах; з математики – Фландрія (Бельгія), Фінляндія та Швеція. Натомість, в Італії та Іспанії Польщі (NB - для тих, хто планує вступати у польські виші) серед випускників університетів – висока частка тих, хто має низький рівень навичок.
В Україні поки такого опитування не проводиться. Наразі ми маємо лише статистичні дані про 100% охоплення шкільною освітою (хоча зараз уже трохи нижче і це лякає) та 100% писемність. Але цікаво, які результати отримали б українці, якби подібне опитування провели?
Освіта.ua
23.03.2018