Игорь Ликарчук: о вопросе экспертизы учебников

МОН приняло политическое решение о разделении процесса издания учебников и их экспертизы

Игорь Ликарчук: о вопросе экспертизы учебников

Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования, и. о. директора Учебно-методического центра обеспечения качества образования.

Сьогодні журналісти двох видань зацікавилися питаннями експертизи підручників. Я іще не готовий до інтерв’ю з даного питання ЗМІ, але для моїх друзів у ФБ дещо напишу.

Отже, Міністерство освіти і науки, в особі міністра, прийняло політичне рішення про розмежування процесу видання підручників та їхньої експертизи. Це великий «плюс». Організація проведення такої експертизи доручена нашому Центру. Що і передбачено його новим Статутом.

Зрозуміло, що деталі цього процесу будуть напрацьовуватися, обговорюватися, узгоджуватися й затверджуватися. Але на сьогодні, я цей процес бачу таким.

Експертиза майбутнього підручника може складатися з двох частин. Перша - громадська експертиза в режимі on-line учителями-практиками, батьками, усіма зацікавленими громадянами. Для цього доцільно використати технологіі та можливості існуючого депозитарію підручників.

Друга - конфіденційна експертиза групою експертів. Експерти не будуть нашими штатними працівниками. Але це будуть круті фахівці. Прізвища експертів не знатимуть ні автори, ні видавці.

Призначення експертів для кожного підручника здійснюватиметься комп’ютерною програмою. Конфлікт інтересів виключимо повністю. Експертів знайдемо, навчимо, сертифікуємо, визначимо з допомогою МОН їхній статус. І обов’язково заплатимо за роботу. Незалежно від того, який висновок вони зроблять: позитивний чи негативний. Не заплатимо, якщо буде висновок типу: і нашим, і вашим. Спробуємо домогтися того, щоб мати статус сертифікованого експерта було вигідно матеріально і престижно.

У основу експертизи будуть покладені стандартизовані критерії, які вимагатимуть від експерта зробити однозначний висновок. Розробляємо методику поєднання громадської та конфіденційної експертиз.

Ось такі плани. Зрозуміло, щоб їх реалізувати, потрібний час. Тому ми не зможемо включитися в процес експертизи тих підручників, котрі мають бути видані до 1 вересня 2018 року.

Але, починаючи з наступного етапу підготовки до видання підручників, МИ ТАМ БУДЕМО. Обов’язково. І, якщо у когось є бажання бути з нами, - приєднуйтеся. Телефон у Києві - (044) 465-40-40. Спілкуватися з Іриною Олександрівною.

Оригинал

Освіта.ua
01.02.2018

Популярные блоги
Олег Фасоля: на сколько же выросла зарплата учителя? Государство не может обеспечить уровень зарплаты, который должен соответствовать статусу педагога в обществе
А. Костюк: Польше нужны таланты, а Украине – нет? Система высшего образования Украины обречена продуцировать массовый образовательный продукт, а не уникальный
И. Ликарчук: учиться нужно только тем, кто этого хочет Полное общее среднее образование должно быть не общеобязательным, а общедоступным
Д. Ламза: никто не хочет идти в образование или школа без учителей От Кабинета Министров нет никаких действий по повышению значимости профессии учителя
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев