И. Ликарчук: решение РК не обязательно для выполнения

Люди возмущены, что их фактически заставляют покупать для детских садов и школ мебель, швабры, шторы

И. Ликарчук: решение РК не обязательно для выполнения

Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования.

Читаю пости батьків у групі «Батьки SOS» й дивуюся.

Люди обурені, що їх фактично примушують купувати для дитячих садків і шкіл меблі, швабри, лампочки, штори і т. д. й т. п. Та ще й використовують для цього батьківські комітети, котрі приймають якісь рішення та примушують всіх батьків їх виконувати.

Тож хочу зазначити таке. По-перше. Директор школи чи завідуюча дитячим садком отримує зарплату за те, щоб заклад був забезпечений усім необхідним. Якщо цього необхідного немає, то за що платиться ота зарплата. Між іншим, не найменша в державі.

Якщо не можеш виконувати свої посадові обов’язки - то забирайся геть. І нехай власник закладу або потилицю чеше, щоб у закладі все було, або шукає нового керівника.

По-друге. Рішення батьківських комітетів не є обов’язковим для виконання їх батьками. Батьківський комітет - дорадчий орган, насамперед, для керівників закладу. Тож всі оті його рішення, що потрібно щось купити - незаконні.

По-третє. Абсолютно законним буде рішення батьківського комітету про звернення до власника закладу освіти з вимогою звільнити керівника школи чи ДДУ за невиконання ним своїх посадових обов’язків (створення умов для роботи закладу).

Оригинал

Освіта.ua
06.10.2017

Популярные блоги
Вера Коткова: впечатления от обучения в 5 классе НУШ Впечатления родителей от обучения ребенка в 5 классе Новой украинской школы
И. Ликарчук: что интересует учителей и директоров О чем педагоги хотели бы прочитать в письмах и приказах в канун 2023/24 учебного года
А. Мирошниченко: родители не враги учителям Для родителей проблемы образовательной системы не самое главное дело в жизни
В. Онацкий: какие предметы исчезнут из расписания? Каждый пытается найти рецепт лечения образования, хотя к школе имел отношение, только будучи школьником
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Мутер
Скажите, кто может и должен "добиться обеспечения школы всем необходимым". кроме директора школы? Еще непонятно для чего существуют вышестоящие структуры-всякие отделы образования, которые бюджетники, и т.д. А обеспечиваются школы и садики почему-то за счет налички родителей. А всяких активистов-комитетчиков недолюбливаю с детства.Почему-то именно их дети с не самыми лучшими знаниями получали лучшие оценки. ЗНО показало всем чьи медали и школьные оценки "натянуты" за уши. Сейчас этот принцип возродили в ВУЗах при назначении стипендий-активисты-затейники в первых рядах. Пусть пляшут и активничают в Поплавского. А зарплату директор школы получает в том числе и за то,чтобы в школе была туалетная бумага. и все остальное.
Дамокл
Підтримую думку пана Лікарчука! Корупція починається зі школи. Діти цих Голів Комітетів користуються різними поблажками в школі. Раніше цим діткам, коли не було ЗНО, "допомагали " отримувати золоті , серебряні медалі. Допогають і зараз - з атестатами.Директор школи боїться свого начальника освіти, бо рейтинг закладу, контракт продовжить. Він ніколи не запитає у керівника освіти, де гроші на функціонування школи? Отже, потрібно робити зміни.
справедливість
Для Дамокл: Не треба путати грішне з праведним. Лікарчук скільки власних коштів потратив на покращення умов у школі.
Учителька
Для покращення умов у школі кошти виділяє держава.Просто на місцях ці кошти розкрадаються.Щороку кошти виділяються на ремонти шкіл.Але діє схема: директор школи віддає негласний наказ збирати кошти на ремонт школи.Далі іде вказівка від директора до класних керівниківКласні керівники віддають вказівки Членам батьківських комітетів.Гроші зібрано. Потім їх потрачено.А кошти ДЕРЖАВНІ ідуть керівникам відділів освіти у кишеню.
Комментировать
Людмила
Людмила Все эти комментаторы настолько далеки от школьных реалий. Как у людей хватает совести писать подобные "опусы"?
Директор
Какой ужас. Директор школы получает зарплату, чтобы в школе была туалетная бумага.А может быть добиться обеспечения школы всем необходимым. Но это же гораздо сложнее, чем в очередной раз поиздеваться над директором.