Сергей Горбачев: образование должно жить без взяток

Радует, что много коллег, уважающих себя и свою работу, высказываются против «унижения конвертом»

Сергей Горбачев: образование должно жить без взяток

Автор: Сергей Горбачев, директор Специализированной школы им. Ивана Багряного №148 г. Киева.

Дам відповідь вчителя і директора школи на запитання, яке - у різних варіаціях - чув від батьків раніше, чую його і тепер.

Те саме запитання почув після поста з моїм проханням не ставити мене у незручне становище «подарунками».

Ось це запитання: «Як можна висловити своє ставлення, свою вдячність до вчителя/директора школи, де мою дитину гарно вчать? Ми звикли дарувати квіти, цукерки, якісь корисні речі. А як треба?»

Моя відповідь дуже проста:

  • Просто прийдіть і скажіть: «Дякую!»
  • Якщо хочете особливо порадувати - напишіть пост про те, як Вашій дитині гарно у школі, як її розуміють, як їй допомагають зростати освіченою та гарною людиною.
  • Зробіть власноруч душевне вдячне відео.
  • Подаруйте креативну власноруч підписану листівку.

Загалом, варіантів - безліч. А не тільки - гроші, вази, цукерки чи алкоголь.

Якщо вже говорити на загал, то коли випускник, який вже закінчив школу і від мене не залежить (або його батьки) хочуть мене привітати, подякувати за гарну освіту вже дорослої людини - я готовий прийняти будь-який подарунок, яким вони готові висловити свою вдячність. І такі випадки є: я навіть писав про це.

Але коли це батьки мого нинішнього учня - ці люди від мене багато у чому залежні.

А «заохочення» людини, від якої ти залежиш - то хабар. Як би його не називали.

Тішить те, що чим далі, тим більше колег, які поважають себе і свою роботу, відверто висловлюються проти цієї практики «приниження конвертом».

Це закінчиться, на жаль, ще не скоро, бо тисне потужна суспільна інерція.

Але те, що ці питання стали відверто обговорювати - і колеги починають відкрито говорити про неприйнятність цієї практики - дуже добре.

Освіта має жити без хабарів.

Оригинал

Освіта.ua
25.09.2017

Популярные блоги
В. Громовой: «миздобули» не перевелись в образовании Два основных скрытых мотива организации конкурсов - заработать денег и оправдать свое существование
О. Халепа: оставьте в покое дистанционное образование! Дистанционное обучение - предвестник глобальных изменений в образовании, причем необратимых изменений
Д. Семенов: убивает ли бесплатность образования его развитие? Каждая инвестированная в обучение гривна - это не только польза для себя, эти деньги двигают отрасль в целом
Р. Харчук: борьба за ЗНО по литературе необходима Пусть закрываются ненужные псевдоуниверситеты, а ЗНО - это единственное спасение образования
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев