![]() |
Как можно назначить специалиста по «охранным системам» председателем комиссии по отбору директоров |
Виктор Громовой: 90 тысяч за назначение директором
Автор: Виктор Громовой, образовательный эксперт, заслуженный учитель Украины.
Сьогодні медіа-резонанс від Всеукраїнської конференції педагогічних працівників перекрила, одна несподівана звістка: 90 тисяч гривень за призначення на посаду директора одного із навчальних закладів!!!
У 90-ті роки я дивувався галицьким порядкам: там посада директора школи навіть у райцентрі тоді коштувала від 1 тис. доларів. Любофф до України і показна набожність чомусь не могли там переважити патологічну пристрасть до портретів чужих президентів на зелененьких папірцях. Про Львів мовчу...
У центральній Україні тоді цього не було (вони не могли повірити, що я «на шару» став директором гімназії). На початку 2000-х ми наздогнали і перегнали дикий Захід. Знаю випадок коли в нас, не моргнувши оком, продали директорське крісло за 5 тис. євро. За півроку мадам «відбила бабки» і досі качає «чистий профіт» з усього, починаючи з працевлаштування вчителів, псевдоконкурсного відбору учнів, добровільно-примусових культпоходів, псевдоатестацій, відкатів на ремонтах і до директорської долі в репетиторстві. Усі це знають, але досі, попри дві революції, і «продавець» і "покупець" в шоколаді, кожна на своєму місці рехвормує міську освіту.
Наслідки такої кадрової політики жахливі: освітня система міста деградує. Див.: ЛІКВІДОВУЄМО МАРАЗМИ* В ШКІЛЬНІЙ ОСВІТІ. МАРАЗМ №15. ЗВОРОТНЯ СЕЛЕКЦІЯ УПРАВЛІНСЬКИХ КАДРІВ http://education-ua.org/…/821-likvidovuemo-marazmi-v-shkiln…
Так що 90 тисяч гривень в столиці за місце директора школи це «ще по-божески». Підозрюю, що це був лише завдаток.
Реформуємося ж ми, гей!
P.S. Звісно, загребли «дрібну сошку».
Звісно, є презумпція невинуватості.
Звісно, зрештою спустять цю історію на гальмах.
Але... добре, що Департамент захисту економіки Національної поліції України у місті Києві почав таке полювання на далеко не безкорисливих імітаторів. Може, після затримання цього голови конкурсної комісії, псевдоконкурсів в освіті і пихи у столичних освітянських начальників стане хоч трішечки менше. Принаймні, перш ніж у насмішку запрошувати на «конкурс» і бажати «творчої самореалізації», вони зрозуміють, що в маразматичній і наскрізно-корумпованій системі це для нормальної людини просто неможливо.
P.S.S. Переможець конкурсу 2015 року Сергій Горбачов коментує:
«У розвиток теми про обшук у Департаменті освіти.
Причина - не тендерні питання, як спочатку припустили свідки обшуку, а затримання на хабарі голови конкурсної комісії з призначення директорів.
Він - не чиновник, а «громадський діяч», який досить відомий просуванням у школи «охоронних систем»: це його бізнес.
Це дуже погана новина. Бо кидає брудну тінь не тільки на інших членів комісії, у чесності яких я впевнений, а на саму ідею громадського конкурсу з обрання директорів закладів освіти.
Наслідки будуть важкими : бо тепер совкова мафія отримала потужний аргумент, щоб триматися за свої крісла.
Дивимося, що буде далі - працюємо».
Одне запитання до непричетних чиновників: як можна було призначити фахівця з «охоронних систем» головою конкурсної комісії з відбору столичних директорів шкіл нової хвилі? Мабуть, це мала бути знакова, кришталево чесна (такі теж є!) й авторитетна в освіті людина, наприклад, переможець Всеукраїнського конкурсу в номінації «Керівник навчального закладу» чи відомий не-київський директор...
Ви ж «агентів змін» шукали, а не дилерів з реалізації охоронних систем у школах міста. Й, П, Р, С, Т…
Освіта.ua
18.08.2017