В. Громовой: популярных реформ в образовании нет

Даже получив министерские портфели, партии будут делать только то, что «обречено на популярность»

В. Громовой: популярных реформ в образовании нет

Автор: Виктор Громовой, образовательный эксперт, заслуженный учитель Украины.

Кому та освіта потрібна… або що там у їх програмах?

2004 рік. Як єдиний помаранчевий депутат обласної ради та регіональний координатор освітньої програми Віктора Ющенка, я брав активну участь у розробці основних засад освітньої політики майбутнього президента (національним координатором програми тоді був нинішній заступник міністра Павло Хобзей).

Це була серйозна і не лише кабінетна робота. Наприклад, попри шалений спротив влади, ми провели кілька регіональних зібрань освітян, на яких представили очікувані зміни освітньої політики за нового президента.

А потім - бац!

Читаю в оприлюдненому 9 липня 2004 плані дій Віктора Ющенка «Десять кроків назустріч людям» у «другому кроці» такий пункт: «Поновити 10-річний термін навчання у середній школі з 5–бальною системою оцінки знань». Уже мовчу про те, що у двох інших пунктах записали слово «отримати», попри те, що ми тисячу разів повторювали, що отримати освіту неможливо, її можна лише здобути («Кожна дитина, незалежно від майнового стану батьків, зможе отримати якісну освіту. Забезпечити пріоритетне право отримання вищої освіти за бюджетні кошти дітям із малозабезпечених сімей»).

Йдемо до керівника штабу з одним єдиним запитанням: хто написав і підсунув Ющенкові ось цю нісенітницю?

Відповідає: наші піарники провели опитування і з'ясували, що народ не сприймає 12-бальне оцінювання і хоче десятирічку («шоб дитина менше мучилась в школі»). Ви не хвилюйтесь, ніхто цього реалізовувати не буде, це лише гра на публіку, а насправді буде виконуватись ваша програма, яку ми поки потримаємо «для внутрішнього користування».

Перемогли!

А потім знову - бац! «Социки» виторгували собі посаду міністра, ви ж знаєте добре цю людину, тож доведеться відкласти вашу програму до кращих часів. Ой!

У нас мають нарешті з'явитись справжні програмні (policy-based) партії. І програми цих партій мають стати справжніми програмами. Зараз це лише набори гарних слів у якості локшини на вуха для «лохторату».

Якщо в цьому напрямку не буде трансформована вітчизняна партійна система, у нас і надалі люди будуть голосувати за гречку чи за розкрученого ЗМІ лідера. А та чи інша політична сила, навіть отримавши в якості трофею міністерські портфелі, буде робити виключно те, що «приречене на популярність».

От тільки популярних реформ в освітній сфері, на жаль, не буває…

P.S. Зазирнув у передвиборчу програму партії «Блок Петра Порошенка» і взагалі про освіту не знайшов там анічогісінько.

Програма «Народного Фронту» - «Відновлення України» про освіту містить лише один рядок з абстрактною фразою: «Партія виступає за продовження реформ в освітній сфері на європейських засадах».

У Програмі Радикальної партії Олега Ляшка можна прочитати про те, що «борошно можна продати дорожче ніж зерно», але нічого читати про освіту.

Оригинал

Освіта.ua
25.07.2017

Популярные блоги
Вера Коткова: впечатления от обучения в 5 классе НУШ Впечатления родителей от обучения ребенка в 5 классе Новой украинской школы
И. Ликарчук: что интересует учителей и директоров О чем педагоги хотели бы прочитать в письмах и приказах в канун 2023/24 учебного года
А. Мирошниченко: родители не враги учителям Для родителей проблемы образовательной системы не самое главное дело в жизни
В. Онацкий: какие предметы исчезнут из расписания? Каждый пытается найти рецепт лечения образования, хотя к школе имел отношение, только будучи школьником
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Ценности
Никаких реформ нет, есть только балтология, демагогия и обслуживание партиями интересов олигархов.