В. Громовой: 99% учителей не будет бороться с системой

Едва ли не единственный способ изменений - программа «Новый директор для новой школы»

В. Громовой: 99% учителей не будет бороться с системой

Автор: Виктор Громовой, образовательный эксперт, заслуженный учитель Украины.

Не треба дорікати вчителям у тому, що вони не хочуть змін!

Кажу як людина, яка добре знає це середовище: ніколи не буде боротись з системою 99% вчителів. І це є нормою, бо схильних до інновацій людей всього 2,5%. З огляду на те, що з освіти їх посилено витискають, лишається 1%.

Розворушити це середовище можна одним єдиним способом: підготувати та поставити на посади директорів шкіл нову генерацію керівників з-поміж цих 2,5%. У них з'являться спочатку ранні послідовники, потім рання більшість... Див. модель поширення інновацій Роджерса.

Як пише мені одна прогресивна вчителька, «треба зосередити зусилля не на намаганні змінювати вчителів, вони здебільшого виконують роль «урокодателів» (відчитали урок і все) і «насправді дуже заклопотані й мало хто з них заклопотаний школою».

«Треба знаходити нових директорів, кожен би з яких у своїй школі культивуватиме новий підхід до освіти», - резюмує вона.

Тому сьогодні чи не єдиним способом швидких змін може бути загальнонаціональна програма «Новий директор для нової школи». Тільки так нова школа не буде у нас черговою fata morgana.

Потрібно 17 тисяч камікадзе-директорів шкіл, які витягнуть усіма кинутого на розбитій дорозі розшарпаного освітянського воза на магістральний шлях розвитку освіти нового тисячоліття.

Оригинал

Освіта.ua
18.07.2017

Популярные блоги
С. Новикова: абитуриенты-медики и ЗНО по математике При поступлении на специальности отрасли знаний «Здравоохранение» второй предмет - математика
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!