В. Громовой: 99% учителей не будет бороться с системой

Едва ли не единственный способ изменений - программа «Новый директор для новой школы»

В. Громовой: 99% учителей не будет бороться с системой

Автор: Виктор Громовой, образовательный эксперт, заслуженный учитель Украины.

Не треба дорікати вчителям у тому, що вони не хочуть змін!

Кажу як людина, яка добре знає це середовище: ніколи не буде боротись з системою 99% вчителів. І це є нормою, бо схильних до інновацій людей всього 2,5%. З огляду на те, що з освіти їх посилено витискають, лишається 1%.

Розворушити це середовище можна одним єдиним способом: підготувати та поставити на посади директорів шкіл нову генерацію керівників з-поміж цих 2,5%. У них з'являться спочатку ранні послідовники, потім рання більшість... Див. модель поширення інновацій Роджерса.

Як пише мені одна прогресивна вчителька, «треба зосередити зусилля не на намаганні змінювати вчителів, вони здебільшого виконують роль «урокодателів» (відчитали урок і все) і «насправді дуже заклопотані й мало хто з них заклопотаний школою».

«Треба знаходити нових директорів, кожен би з яких у своїй школі культивуватиме новий підхід до освіти», - резюмує вона.

Тому сьогодні чи не єдиним способом швидких змін може бути загальнонаціональна програма «Новий директор для нової школи». Тільки так нова школа не буде у нас черговою fata morgana.

Потрібно 17 тисяч камікадзе-директорів шкіл, які витягнуть усіма кинутого на розбитій дорозі розшарпаного освітянського воза на магістральний шлях розвитку освіти нового тисячоліття.

Оригинал

Освіта.ua
18.07.2017

Популярные блоги
Вера Коткова: впечатления от обучения в 5 классе НУШ Впечатления родителей от обучения ребенка в 5 классе Новой украинской школы
И. Ликарчук: что интересует учителей и директоров О чем педагоги хотели бы прочитать в письмах и приказах в канун 2023/24 учебного года
А. Мирошниченко: родители не враги учителям Для родителей проблемы образовательной системы не самое главное дело в жизни
В. Онацкий: какие предметы исчезнут из расписания? Каждый пытается найти рецепт лечения образования, хотя к школе имел отношение, только будучи школьником
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев