А. Мирошниченко: вуз - это способ сделать нацию умнее

Настоящее высшее образование, а не супермаркеты дипломов - это интеллектуальный потенциал нации

А. Мирошниченко: вуз - это способ сделать нацию умнее

Автор: Александр Мирошниченко, актер, режиссер, драматург.

Трохи про розум.

Не люблю розмов типу: «А для чого стільки людей з вищою освітою? Вищу освіту повинні отримувати лише ті, хто її заслуговують!»

Ну не хочу я жити в країні тотального жлобства. Просто не хочу.

Власне, чому в мене виникли сумніви в розумності подібних гасел? Багато спілкуюсь з італійцями. Простими італійцями. Не науковцями. Є серед друзів і власник авторемонтної майстерні і, як би ми сказали, фермери, і власник приватної пекарні. Себто – простий італійський робітничий клас. Здивуєтесь – але у них у всіх є університетська освіта.

Для чого вона їм? Відповідь банальна. Для розуму. Італія вкладає великі гроші в те, щоб зробити населення розумнішим шляхом відкриття доступу до освіти. Не для того, щоб заповнити бюджетні вакансії. Це просто інвестиція в розум нації.

А у нас парадокс. Створено сотні фейкових університетів – фабрик по видачі дипломів, де метою є не дати знання, а видати папірець. Потрібні вони? Ні, звичайно. Але, закриваючи подібні контори, чи варто відстоювати позицію, коли вища освіта повинна бути доступною лише окремим талановитим людям?

І це не вихід. Бо вища освіта – це всього-на-всього підвищення інтелектуального потенціалу нації. Якщо це, звичайно, справжня освіта, а не супермаркет з дипломами.

Чим більше людей матимуть знання – тим швидше розвиватиметься країна. Це давно вже зрозуміли в цивілізованих країнах. Тому і не дивляться на вищу освіту, як на курси підготовки до заповнення бюджетних вакансій. Тому всі ці держрозподіли в Італії чи Франції не існують та існувати не можуть.

А от держдотації та держстипендії на навчання існують в великій кількості. Себто університет там – це засіб зробити націю розумнішою. Це погано?

А ми знову кидаємось в крайнощі. Закриваючи фейкові університети – фабрики дипломів, одночасно робимо вищу освіту малодоступною. Бо «нам стільки філологів (математиків, істориків) не потрібно».

Що за абсурдне прагнення жити в країні тупих людей? Хай будуть тисячі і тисячі людей з вищою освітою. Справжньою. І хай держава вкладає в це гроші. Не в математиків чи істориків, а в розумних людей, яких повинно бути багато. Як в цивілізованих країнах…

Оригинал

Освіта.ua
07.07.2017

Популярные блоги
С. Новикова: абитуриенты-медики и ЗНО по математике При поступлении на специальности отрасли знаний «Здравоохранение» второй предмет - математика
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!