И. Примаченко: было бы смешно, если бы не так горько

Право на образование в Конституции должно быть заменено правом на диплом, прочь гнусные компромиссы!

И. Примаченко: было бы смешно, если бы не так горько

Автор: Иван Примаченко, основатель платформы Prometheus.

Прочитав в Фейсбуці, що збільшення мінімального прохідного балу ЗНО для медиків до 150 (рівень, якого можна досягнути всього за декілька місяців самонавчання) це «порушення конституційного права дитини на освіту» та навіть крадіжка «шансу на щастя». Вважаю, що країна в своєму гуманізмі дозріла до освітнього експерименту світового рівня: видавати дипломи про вищу освіту всім громадянам відразу після народження!

  • По-перше, так жодна людина не буде дискримінована за ознакою лінивості! Геть диктатуру інтелектуальної меншості! Більше не буде жодного інтелектуального насильства і стресів для абітурієнтів і студентів - а ми ж знаємо, що нема нічого більш шкідливого для здоров'я, ніж стреси (хіба що лікарі-неуки). Дипломи для всіх даром, і нехай ніхто не піде ображеним!
  • По-друге, держава зекономить десятки мільярдів гривен, які зможуть бути використані на виплату стипендій дипломованим спеціалістам з першого дня їх народження. Так держава нарешті зможе почати виконувати свою соціальну функцію з підтримки кожного.
  • По-третє, мільйони людей будуть звільнені від тяжкої повинності віддавати шість років свого життя на висиджування диплому, наче якісь злочинці, що відбувають строк. Замість нудних лекцій та іспитів студенти зможуть скористатися давно готовими дипломами і відразу піти працювати - просто уявіть собі економічний ефект цієї інновації, нас чекає справжнє економічне диво!

Коли університети звільняться від людей, які висиджують там свій «шанс на щастя» та реалізують конституційне право на відкладене безробіття, то, нарешті, зможуть сконцентруватися на справжньому викладанні і навчанні. Звичайно, тепер виші не будуть видавати цим вільним слухачам жодних дипломів. Але, як і будь-які особисті стосунки, освіта може бути справжньою лише тоді, коли вона з любові, а не по розрахунку.

Нарешті, навіть для депутатів-популістів... вибачте, гуманістів, знайдеться багато роботи. Чи видавати при народженні дипломи всіх вишів за жеребом чи лише топових університетів? Перше, очевидно, є тяжкою дискримінацією громадян і обмеженням їх права на диплом. Друге є дискримінацією потужних регіонально-гібридних ВНЗ. Чи видавати дипломи відразу після народження дитини чи вже на етапі вагітності? Чи всі отримають червоні дипломи? Як бачите, роботи тут вистачить на ціле політичне життя.

Право на освіту в Конституції має бути замінено правом на диплом! Геть мерзенні компроміси - виведемо країну на передову світової освіти через найбільш радикальну з можливих реформ!

Оригинал

Освіта.ua
26.06.2017

Популярные блоги
С. Новикова: абитуриенты-медики и ЗНО по математике При поступлении на специальности отрасли знаний «Здравоохранение» второй предмет - математика
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!