В. Круглов: почему технологии стоят дороже урожая

В тренде модернизация обучения, понемногу продвигается популярное в мире STEAM-образование

В. Круглов: почему технологии стоят дороже урожая

Автор: Виктор Круглов, генеральный директор корпорации «Ранок».

Україна за 2016 р. експортувала 40 249 млн т зерна на суму $ 6 млрд, а месенджер WhatsApp у 2014 році було продано за $ 19 млрд. До речі, співзасновник WhatsApp Ян Кум — українець, народився в Києві, а потім емігрував до Америки.  Тому простий висновок: розум коштує сьогодні значно більше, ніж весь урожай нашого чорнозему! Тоді чому держава надає підтримку аграріям, а не розвитку науки та техніки?

У Києві пройшов Maker Faire — фестиваль винахідників та експериментаторів, техноентузіастів, які своїм розумом та руками змінюють світ, роблять його цікавішим. Тут усі охочі могли презентувати свої розробки, а ті, хто ще тільки мріє про наукову славу, — знайти натхнення для створення власного «made in Ukraine»-продукту.

Американські фестивалі мейкерів збирають людей з усього світу, в Китаї технологічні ярмарки одержують масштабну державну підтримку, а в нас ніхто не знає, що це таке.

У нас досі вважається, що неможливо створити щось вартісне власноруч — для цього потрібні гігантські корпорації з численним корпусом кваліфікованих інженерів і патентними відділами. Та коли винахідники починають  виходити зі своїх гаражів, то з'ясовується, що українські мейкери самі збирають homemade-машини: 3D-принтери, лазерні різаки, верстаки. Звичайні школярі розробляють двоступеневі редуктори, колекторні електромотори, аерокатамарани, роботів-маніпуляторів.

Особисто мене вразило, що на Kyiv Mini Maker Faire 2017 було незвично багато освітніх проектів. Модернізація навчального процесу сьогодні в тренді, потроху просувається популярна у світі STEAM-освіта (Science, Technology, Еngineering, Arts, Мathematics). Це інженерні заняття, фізика, хімія та інші науки, об’єднані в єдину смислову концепцію.

Я бачив, як діти захоплено змішували харчову соду з оцтом, щоб запустити в небо міні-ракету. Як фізика мене тішить, що сучасна молодь цікавиться наукою. Сьогодні вони захоплено місять кінетичний пісок по кілька годин поспіль, паяють та збирають машинки, а завтра їхні винаходи можуть перевернути світ!

Саме в Україні розробили перший гелікоптер, трамвай, штучний супутник Землі, зробили перший рентгенівський знімок та багато інших корисних речей, без яких зараз неможливо уявити життя. Тому я сподіваюся, що й у майбутньому ми не тільки пишатимемося своєю спроможністю нагодувати всю Європу, а й будемо експортувати власний інтелектуальний продукт.

Освіта.ua
21.06.2017

Популярные блоги
А. Мирошниченко: родители не враги учителям Для родителей проблемы образовательной системы не самое главное дело в жизни
В. Онацкий: какие предметы исчезнут из расписания? Каждый пытается найти рецепт лечения образования, хотя к школе имел отношение, только будучи школьником
И. Ликарчук: образование выжило благодаря учителям Популизм и дилетантство в образовании разрушают педагогическое творчество и производят учителя-урокодателя
Т. Гориха Зерня: роль учителя становится определяющей Реформа, по сути, потребует полной профессиональной переподготовки всего преподавательского состава
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев