С. Горбачев: родители, будьте вежливы, но настойчивы

Если кто-то пытается вам что-то запретить или что-то от вас требует - сразу просите показать документ

С. Горбачев: родители, будьте вежливы, но настойчивы

Автор: Сергей Горбачев, директор Специализированной школы им. Ивана Багряного №148 г. Киева.

Сьогодні напружений день: почали другу сесію оновлення програм 5-9 класів – і там довелося ще чимало попрацювати. Проект складний, роботи – вистачає.

Однак навіть у такий напружений день не можу пропустити кришталево чистий приклад фейкової «новини», яка не на жарт стурбувала батьків та викликала бурхливе обговорення у мережі.

Отже, «новина» (цитую): «У садочку сказали, що Міністерство освіти заборонило дівчаткам святкові сукні зі шлейфами, кільцями та довжиною до підлоги».

Каюсь, не втримався, щоб не потролити трохи охочих «розігнати зраду», але врешті-решт вирішив дати «серйозну» відповідь – разом з вибаченням за тролінг.

Отже: моя відповідь на фейкову «новину» як директора школи та члена колегії МОН:

— ЖОДНИХ листів, наказів, вказівок тощо про «заборону з боку МОН суконь зі шлейфами» нема і бути не може.

Цілком зрозуміло, що феєричний фейк про «заборону суконь» вигадала неназвана вихователька дитячого садочку, яка таким чином вирішила «прикритися МОН», що виправдати якісь власні забаганки.

Щиро раджу батькам: якщо хтось намагається Вам щось заборонити чи щось від вас вимагає - і при цьому посилається «на Міністерство», «на Верховну Раду», «на КМДА» або на будь-яку іншу владну установу - ВІДРАЗУ просіть показати документ, яким, нібито, щось забороняється. Або, принаймні, надати реквізити того документу.

Зазвичай, прохання показати документ відразу охолоджує у фантазерів бажання щось «забороняти».

Хоча може також викликати агресію з боку людей, які таким чином намагаються «обґрунтувати» власні забаганки. До цього також треба бути готовим.

Так що, шановні батьки: будьте спокійні, ввічливі – але наполегливі. Бо ніхто, крім вас самих, ваші права ефективно не захистить.

Тримаймося.

Здоровий глузд переможе.

Оригинал

Освіта.ua
22.03.2017

Популярные блоги
А. Мирошниченко: родители не враги учителям Для родителей проблемы образовательной системы не самое главное дело в жизни
В. Онацкий: какие предметы исчезнут из расписания? Каждый пытается найти рецепт лечения образования, хотя к школе имел отношение, только будучи школьником
И. Ликарчук: образование выжило благодаря учителям Популизм и дилетантство в образовании разрушают педагогическое творчество и производят учителя-урокодателя
Т. Гориха Зерня: роль учителя становится определяющей Реформа, по сути, потребует полной профессиональной переподготовки всего преподавательского состава
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев