Олег Охредько: пора определяться с датами ЗНО

Расписание российских экзаменов (ЕГЭ и ГВЭ-11) влияет на расписание дополнительной сессии ЗНО

Олег Охредько: пора определяться с датами ЗНО

Автор: Олег Охредько, эксперт, аналитик Центра гражданского образования «Альменда».

7 березня так зване Міністерство освіти Криму повідомило про те, що Міністерство освіти країни-окупанта затвердило розклад екзаменів на 2017 рік. Чому це важливо для України? А тому, що розклад російських екзаменів (ЕГЭ – єдиний державний екзамен та ГВЭ-11 – державний випускний екзамен) впливає на розклад додаткової сесії ЗНО (Зовнішнього незалежного оцінювання) в Україні.

Адже виникає парадоксальна ситуація: діти з тимчасово окупованого Криму, які бажають вчитися в українських вищих навчальних закладах або навіть просто отримати український атестат, повинні завершити навчання в школах анексованого півострова і одночасно пройти екстернат та скласти ЗНО в українських школах.

Це дуже важко, проте сотні юнаків та дівчат, незважаючи на загрози окупаційної влади та колаборантів, складної української системи, все ж таки проходять цей тернистий шлях. І українська держава намагається допомагати їм в цьому.

От тут і виникає питання розкладу. У минулому році вже відбулася ситуація, коли розклади ЗНО (основної та додаткової сесії) та ЄДЕ та ДВЕ співпали і тільки оперативне реагування державних органів влади в останній момент виправили цю ситуацію – була призначена друга додаткова сесія ЗНО.

От і зараз не потрібно чекати до останнього, а визначати дати з додатковою сесією, можливо навіть не 28 квітня, як обіцяють освітні установи, а раніше, щоб діти з окупованих територій могли спокійно готуватися до вирішального кроку у своєму житті.

P.S. Зразу надаю відповідь на питання, яке стовідсотково будуть задавати: «А навіщо вчитися в школах тимчасово окупованого Криму, якщо надалі плануєш продовжувати навчання в Україні?».

По-перше, освіта - це завжди освіта, і серед вчителів анексованого Криму багато тих, хто дає знання, не зважаючи на окупаційний тиск.

По-друге, багато дітей та їх батьків не готові відкрито протистояти репресивній машині окупантів. Як в Україні, так і в Росії, освіта обов’язкова і відмова від освіти приведе до переслідувань державою. Окрім того, недарма надійшла інформація про те, що в школах тимчасово окупованого Криму збирають інформацію про дітей, які планують навчатися в українських навчальних закладах.

Розклад екзаменів в Російській Федерації на 2017 рік, який поширюється
на тимчасово окупований Крим (поданий мовою оригіналу).

Дата

ЕГЭ

ГВЭ-11

29 мая (пн)

география, информатика и ИКТ

география, информатика и ИКТ

31 мая (ср)

математика Б

математика Б

2 июня (пт)

математика П

 

5 июня (пн)

обществознание

обществознание

7 июня (ср)

физика, литература

физика, литература

9 июня (пт)

русский язык

русский язык

15 июня (чт)

иностранные языки (устн)

 

19 июня (пн)

химия, история

химия, история

20 июня (вт)

резерв: география, информатика и ИКТ

резерв: география, информатика и ИКТ

21 июня (ср)

резерв: литература, химия, физика, обществознание

резерв: литература, химия, физика, обществознание

22 июня (чт)

резерв: биология, история иностранные языки

резерв: биология, история иностранные языки

23 июня (пт)

резерв: иностранные языки

 

28 июня (ср)

резерв: математика Б, математика П

резерв: математика

29 июня (чт)

резерв: русский язык

резерв: русский язык

1 июля (сб)

резерв: по всем предметам

резерв: по всем предметам

Освіта.ua
14.03.2017

Популярные блоги
О. Меркулова: почему министр не отстаивает диссертацию? Нет никакой логики в том, что человек готов легко отказаться от кандидатской степени
Г. Сищук: начинать реформы нужно не с учебников Начинать следует с пересмотра самой сущности: функции учителя, аспектов, ухудшающих эффективность его работы
Тамара Гориха Зерня: нужно признать положение дел Нужно признать, что онлайн обучение – это профанация, а три года онлайн – это три потерянных для школы года
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев