Игорь Ликарчук: классное руководство надо похоронить

Классное руководство ("козлов отпущения") надо ликвидировать, как и совковую воспитательную работу

Игорь Ликарчук: классное руководство надо похоронить

Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования.

Оце собі думаю над словами однієї вчительки, котрі почув від неї упродовж кількахвилинної зустрічі. Ким є класний керівник у сучасній школі?

За моїм переконанням - це найбільший цап-відбувайло, від якого вимагається страшенно багато.

І 98% того, що вимагається, - не потрібна і беззмістовна робота. Починаючи від так званих «виховних годин» і закінчуючи стеженням за учнями в соцмережах.

А у деяких міських школах навіть пробували класкерів командирувати до нічних клубів, щоб глянули одним оком - чи немає там їхніх вихованців. Але не дали грошей на те, щоб туди зайти... Й чоловіки своїх дружин-учительок туди не пустили.

Ото чомусь мені здається, що оце цапство-відбувайлівство (класне керівництво) має бути ліквідоване назавжди. Разом із отією совково-комуністичною виховною роботою. Спробуйте довести протилежне.

Думаю, не вдасться. Бо маю в дипломі другу спеціальність: «виховна робота». Тож про «виховну роботу» знаю майже все.

І якби (не дай Бог) був міністром, то одним із перших наказів класне керівництво поховав би назавжди...

Оригинал

Освіта.ua
09.02.2017

Популярные блоги
С. Новикова: абитуриенты-медики и ЗНО по математике При поступлении на специальности отрасли знаний «Здравоохранение» второй предмет - математика
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Ті, хто працює в школі, ніколи не признаються (бо ж за це платять гроші), що і справді класні керівники не потрібні дітям. Свою роботу вони виконують один раз на тиждень, проводячи виховну годину, яка зводиться до розбірок між учнями, а то і взагалі не цікавляться своїми дітьми. Та, чесно кажучи, вони і дітям не потрібні. На сьогоднішній день вихованням займається інтернет, де вони проводять більшу частину свого часу. Батьки, на жаль, зараз не можуть впливати на своїх дітей, їм важко їх виховувати у такому суспільстві, де панує хаос, вони втрачають авторитет. В школі має бути один заступник директора з навчально-виховної роботи , це нерозривний процес і хай людина працює над різними заходами для учнів.
тарас
Для Оксана: Кто будет заполнять журналы, писать списки, считать пропуски, проводить родительские собрания..Бесплатно?
Комментировать
прохожий
Оказывается, здесь еще и комментарии чистят. Закройте их вообще, если не хотите слышать критику.
Татьяна
Похоронить можно всегда и всё. А где ваше альтернативное предложение? А где яркие примеры с хорошей стороны? Читая ваши домыслы, просто удивляюсь. Видимо, в жизни вы чем-то сильно обижены. Один негатив. Начните просто читать художественные книги, а не писать глупости. Обращение к вам пишу с маленькой буквы.

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!