Виктор Громовой: Большой Брат наблюдает за тобой

Facebook дает ценную личностную информацию, проанализировав которую можно оценить человека

Виктор Громовой: Большой Брат наблюдает за тобой

Автор: Виктор Громовой, образовательный эксперт, заслуженный учитель Украины.

Дякуємо Марку Цукербергу за можливість проводити Facebook-аналіз особистості керівника навчального закладу!

Facebook дає настільки цінну особистісну інформацію, проаналізуваши яку, можна оцінити людину краще, ніж вона сама себе оцінює. Не потрібні ніякі формальні атестації, традиційні папочки з «досвідом» чи звіти перед громадськістю…

Тепер, щоб зрозуміти, хто є who, достатньо навіть побіжно передивитись «живі» (у значної частини керівників сторінки мертві чи напівмертві) особисті сторінки у соціальній мережі Facebook.

Якщо на сторінці домінують кулінарні рецепти, гламурні листівки з російського маскульту до чергового свята, поради народних цілителів і інші «сюсі-пусі», - це один типаж керівника.

Якщо на сторінці в основному фото себе красивої, якій вручають грамоти (знаки, медалі, кубки – потрібне підкреслити) «за особливі заслуги перед українським народом», слізні подяки від батьків (Пишаємося Вами!), привітання з днем народження,-  це інший типаж. Колись про програму «Час» в радянські часи казали: це все про нього і трішки про погоду. А тепер в такому стилі є Facebook-сторінки.

Якщо переважають фотозвіти про якісь заходи, відразу видно прибічника радянського типу event-менеджменту.

Якщо стиль сторінки «а я на морі» (це я в Еміратах, а це я з голою дупою на Сейшелах), проглядається типове «кісо» в директорському кріслі.

Якщо директор (завуч) зробив свою сторінку місцем для професійного спілкування із колегами, на ній постійно з'являються родзинки сучасних педагогічних технологій, інформація про проекти та програми, значить, ми натрапили на особистість сучасного лідера освіти.

Є ще і відверто начальникоцентровані сторінки, основний зміст яких - діяння освітянського начальства і показ теми «я біля начальства». Утім, таких небагато.

Є і «вишиванкові» сторінки показових патріотів…

Є і сторінки тих, хто «в активному пошуку».

По суті, відбувся масовий Facebook-стриптиз, який відкриває дорогу для оцінювання нового типу. Фейсбук таки потрібен для того, щоб «дурь каждого видна была».

Зі звичайнісінької онлайн-діяльності випливають дивовижно надійні висновки. На основі біґ-дата із соціальних мереж можна обчислити рівень інтелектуального розвитку, зрозуміти, яким ця людина бачить світ, що, власне, нею рухає.

Які можуть бути наслідки, якщо ті, хто приймає рішення в освіті, почнуть використовувати Facebook-аналіз особистості керівника навчального закладу як інструмент для планування освітньої політики?

Наслідки легко прогнозовані:

1. Виявиться, що 90% нинішніх директорів шкіл та їх заступників, м'яко кажучи, неадекватні викликам часу (це щойно з'ясував, проаналізувавши два десятки профілів представників «освітянської еліти» одного цікавого обласного центру, серед яких виявив лише одну єдину нормальну директорку).

2. Постане нагальна потреба негайної розробки та прискореної реалізації програми «Новій українській школі – нового директора».

Якщо ж ми не усвідомимо необхідність прийняття цього рішення, усі розмови про реформування освіти будуть лише «голосом волаючого в пустелі».

Оригинал на сайте Освітня політика.

Освіта.ua
01.02.2017

Популярные блоги
Вера Коткова: впечатления от обучения в 5 классе НУШ Впечатления родителей от обучения ребенка в 5 классе Новой украинской школы
И. Ликарчук: что интересует учителей и директоров О чем педагоги хотели бы прочитать в письмах и приказах в канун 2023/24 учебного года
А. Мирошниченко: родители не враги учителям Для родителей проблемы образовательной системы не самое главное дело в жизни
В. Онацкий: какие предметы исчезнут из расписания? Каждый пытается найти рецепт лечения образования, хотя к школе имел отношение, только будучи школьником
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев