А. Спиваковский: и гений Сухомлинского не поможет

Авторы украинских учебников откровенно «клеймят» детей прямо в лоб «умственно отсталыми»

А. Спиваковский: и гений Сухомлинского не поможет

Автор: Александр Спиваковский, народный депутат, первый заместитель главы Комитета ВР по вопросам науки и образования, член фракции БПП.

Ось цей шкільний підручник сьогодні із самого ранку страшенно зіпсував мені настрій. На вигляд нібито привабливий, яскраво оздоблений.

Та я був просто шокований, коли взяв його до рук і прочитав: «Підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ ДІТЕЙ».

Ви зрозуміли мене, так? Весь цивілізований світ навіть у побуті уникає називати особливих дітей розумово відсталими, а автори українського підручника ось так відверто «таврують» їх, як то кажуть, прямо в лоба. Тобто, дитина відкриватиме підручник і щодня читатиме вирок собі: «розумово відстала».

Та тут уже навіть геній Сухомлинського не допоможе!

А що найстрашніше: на підручнику стоїть резолюція «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України».

Той, хто готував цей підручник, на мою думку, страшенно «підставив» МОН. І на це вже, на превеликий жаль, витрачено купу державних коштів.

У Херсоні, в усякому разі, такими підручниками заповнені всі склади (бачив це сьогодні на власні очі разом із головою ОДА А.Гордєєвим, начальником управління освіти, науки та молоді Є.Криницьким та колегою по парламенту С.Хланєм), і їх вже готові розвозити по школах.

Думаю, профільне міністерство повинно якомога скоріше втрутитися і виправити цю прикру помилку.

 

Оригинал

Освіта.ua
27.12.2016

Популярные блоги
И. Ликарчук: педагогам школ не должны урезать зарплату Почему сокращение бюджетных расходов в образовании нужно проводить за счет тех, кто проводит уроки?
Тамара Гориха Зерня: мы потеряем много абитуриентов Государство должно максимально упростить условия вступления и расширить госзаказ.
А. Истер: упрощенное ЗНО нуждается в коррекции Предложение «выпускники будут сдавать мультипредметный онлайн-тест» требует коррекции
И. Ликарчук: система ЗНО стала на путь стагнации Спасти систему ЗНО от краха или исчезновения смогут только новые команды и технологии
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев