И. Ликарчук: 9 млн. грн за восстановление ПО УЦОКО

За ошибки украинских правоохранителей американские граждане заплатят почти $ 350 000

И. Ликарчук: 9 млн. грн за восстановление ПО УЦОКО

Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования.

Цей пост був опублікований сьогодні вранці. Але потім чомусь із стрічки зник. Тому повторюю його знову.

Ми таки дійсно живемо в країні абсурдів. Учора дізнався, що на відновлення програмних засобів УЦОЯО, котрі були вилучені під час минулорічних обшуків, кільком приватним фірмам обіцяно заплатити, за даними мого джерела, близько 9 000 000 гривень... Саме так. Мова йде майже про $ 350 000, частина із яких, уже сплачена. Сплачені не за створення нового програмного продукту (бо, як кажуть в народі: "кишка тонка"), а фактично за те, що були зламані коди доступу до "старого" ПЗ, і здійснений його запуск.

Нагадаю, що це програмне забезпечення розроблялося колишніми ІТ-працівниками Центру, яких сьогодні звинувачують у мислимих і немислимих гріхах, включаючи створення злочинного угрупування. Це того «злочинного угрупування», яке здійснило найбільш значущу й вагому реформу в освітній системі держави. Реформу, яку сьогодні підтримують майже 70% громадян.

Яка кількість населення підтримує роботу ГПУ? Мені здається, що не більше 4%. Мабуть, збираються підвищити рейтинг за рахунок викриття злочинного угрупування в УЦОЯО.

Де взялися ці мільйони? За нашими даними, це гроші американських платників податків. Вони й профінансували ті збитки, котрі були нанесені УЦОЯО діями правоохоронців під час минулорічних липневих обшуків та арештів.

Тобто, за огріхи української правоохоронної системи розплатилися американські громадяни. Ось так. А що в УЦОЯО? Жодного фахового спеціаліста з питань розробки програмного забезпечення туди упродовж року на роботу не взяли, незважаючи на те, що після минулорічних липневих подій зарплата ІТ-працівників там дуже суттєво зросла. І премії за розробку програмного забезпечення виплачуються...

А відсутність кадрових фахових програмістів означає, що після завершення, визначеного договорами обсягу робіт із відновлення ПЗ та сплати 9 млн., доведеться шукати нових багатих дядьків, які будуть платити за удосконалення чи ремонт існуючого... І повірте, що на це також будуть потрібні мільйони. Уявляєте, якими є масштаби... Уже не кажу про те, що сьогодні доступ до всіх баз даних УЦОЯО є у тих приватних фірм, які працюють із цим ПЗ.

Іще про одне. У процесі проведення ЗНО є така важлива складова як шкалювання результатів. Увесь час його робили ті, кого сьогодні називають "злочинцями". Цього року шкалювали зарубіжні експерти... Ось так.

P.S. Ці дані я отримав із джерела, яке заслуговує на довіру. Дуже прошу не шукати його серед працівників УЦОЯО. Воно знаходиться не там.

Оригинал

Освіта.ua
27.06.2016

Популярные блоги
Иван Осадчий: об оценивании учеников 5 классов НУШ По предлагаемому в Методических рекомендациях подходу невозможно выставить оценки за семестр
М. Гринева: воспитываем еще одно поколение, которое не читает Нашим ученикам нужно давать медаль за отвагу, потому что толерантно терпят все болезни нашей образовательной системы
И. Ликарчук: чиновники не представляют свою жизнь без олимпиад Жизнь меняется, формируется совершенно новая общественная ментальность, а у родителей этих олимпиад – «скрепы»
Л. Булыгина: о ежедневной минуте молчания в школах Все, что по указанию и не от сердца, – все обернется против детей и общества
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев