Никита Андреев: о начале функционирования НАЗЯВО

В проекте изменений в Устав прописано, что главу секретариата Агентства назначает Кабмин

Никита Андреев: о начале функционирования НАЗЯВО

Автор: Никита Андреев, Студенческое антикоррупционное агентство.

Сьогодні в рамках новоствореної робочої групи з питань діяльності Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, мали продуктивну зустріч із заступником Міністра освіти і науки, пан Роман Греба. Все пройшло у конструктивній атмосфері, було заплановано ряд конкретних кроків із запуску агентства, встановлені дедлайни, визначені відповідальні.

Все здавалось би добре, Міністерство освіти і науки України щиро підтримує ідею таки виконати норми Закону, процес розпочато, аж раптом, після засідання я, як, напевно, і інші члени Агентства, отримую на пошту проект змін до Статуту НАЗЯВО, який вже майже погоджений і очікує лише рішення Кабінет Міністрів України найближчим часом. Звісно, що перша думка, що в змінах врегульовані певні технічні деталі, врегульовано проблемне питання з ліцензуванням. Але ні) В проекті змін прописано, що голову секретаріата Агентства призначає... Кабмін за поданням МОН, тобто не Агентство буде вирішувати, хто саме забезпечуватиме його діяльність. Ну і звісно, що кадровий склад секретаріату майже монопольно призначається головою секретаріату.

Окремо зазначу, що про цей проект, не знаю як хто, а я дізнався тільки сьогодні на зустрічі він пана заступника Міністра, з членами Агентства це не погоджувалось. Багато експертів наголошували на тому, що треба врегулювати багато технічних деталей в Статуті, Законі, але як виявилось ні, треба було врегулювати питання кадрових призначень. Я припускаю певні варіанти, хто може лобіюватися на голову секретаріата, але не буду про це писати, оскільки це лише припущення... Куди нам в Європу і в Європейський простір вищої освіти?) Азійський простір чи африканський максимум, при всій повазі до мешканців цих частин світу. Сумно..

Шановний Роман Греба, пропоную відкликати цей проект змін, або ж виключати цю норму.

Тим, хто хоче подивитися проект змін та порівняльну таблицю, даю посилання.

Оригинал

Освіта.ua
24.06.2016

Популярные блоги
И. Ликарчук: педагогам школ не должны урезать зарплату Почему сокращение бюджетных расходов в образовании нужно проводить за счет тех, кто проводит уроки?
Тамара Гориха Зерня: мы потеряем много абитуриентов Государство должно максимально упростить условия вступления и расширить госзаказ.
А. Истер: упрощенное ЗНО нуждается в коррекции Предложение «выпускники будут сдавать мультипредметный онлайн-тест» требует коррекции
И. Ликарчук: система ЗНО стала на путь стагнации Спасти систему ЗНО от краха или исчезновения смогут только новые команды и технологии
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев