Олег Охредько: дистанционное образование для крымчан

Сделан шаг к внедрению механизма дистанционного образования для крымчан

Олег Охредько: дистанционное образование для крымчан

Автор: Олег Охредько, эксперт, аналитик Центра гражданского образования «Альменда».

З 1 квітня 2016 р. вступає в дію наказ МОН №8 від 12.01.2016 р. Дуже цікавий наказ, адже він був зареєстрований Міністерством юстиції України вже 03 лютого 2016 р. за № 184/28314. А от в дію вступає тільки через 2 місяця. Навіщо чекали так довго? яка ж причина затримки? – на ці питання складно відшукати відповіді.

Наказ №8 МОН затверджує нове Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах. Основні зміни, які відбулися у новому Положенні стосуються осіб, які мають право на індивідуальне навчання. А саме в третьому абзаці п.6 Положення визначається, що

6. Індивідуальна форма навчання може запроваджуватися для осіб, які:

проживають у зоні збройного конфлікту, на тимчасово окупованій території України або у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження тощо та надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру (з використанням дистанційної форми навчання) відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»;

Практично цим Положенням зроблено крок до запровадження механізму дистанційної освіти для громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Також в цьому Положенні визначені документи, які необхідно подати для організації індивідуального навчання, прописаний механізм (і дистанційний в тому числі) і кількість годин, яка виділяється для організації індивідуального навчання.

На жаль не все так радісно, як видається з першого погляду.

По-перше, в списку документів, які потрібно подати для організації індивідуального навчання не зазначені документи, які підтверджують проживання на окупованих територіях (за звичай це копія паспорта – сторінки з реєстрацією дитини або одного з батьків). Це може створити певні перепони для організації навчання дітей з окупованих територій.

По-друге, для зарахування на індивідуальну форму навчання Положення вимагає надати «документ про наявний рівень освіти (копія свідоцтва про базову загальну середню освіту, табель або виписку оцінок із класного журналу за останній рік навчання)», але всі накази і листи МОН категорично забороняють визнавати документи з окупованих територій.

Проте, і тут є надія – під час прийняття Закону України №3832 «Про внесення змін до статті 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»  (щодо забезпечення права на здобуття освіти) головою Комітету з питань науки і освіти Гриневич Лілією Михайлівною були запропоновані зміни, які дозволять вирішити такі питання через визнання кваліфікації з певних предметів. Потрібно почекати, адже Закон був прийнятий 17 березня 2016 р. і чекає на підпис Президента України.

По-третє, мабуть й основне, Положення визначає кількість годин, яку виділяє держава для організації індивідуального навчання:

1-4-ті класи – 5 год. на тиждень на кожного учня;

5-9-ті класи – 8 год. на тиждень на кожного учня;

10-11-ті класи – 12 год. на тиждень на кожного учня.

Але державний бюджет та місцеві бюджети вже прийняті. І введення в дію Положення потребує значних коштів. Так, для тисячі учнів 10 – 11 класів потрібно оплатити працю 800 вчителів. При середній ставці (з урахуванням податків) вчителя у 2500 грн. в місяць, до бюджетів потрібно закласти біля 2.000.000 грн. за місяць.

І останнє, не визначеними стають терміни організації індивідуального навчання для учнів з окупованих територій. Індивідуальне навчання впроваджується з моменту подання заяви, а от дистанційне навчання – тільки до початку другого семестру (до 1 січня).

Підсумовуючи потрібно зазначити, що українська держава починає робити кроки назустріч дітям з окупованих територій в освітній сфері. Але ці кроки дуже маленькі, а час плине й дистанція вже дуже велика.

Освіта.ua
05.04.2016

Популярные блоги
Иван Осадчий: об оценивании учеников 5 классов НУШ По предлагаемому в Методических рекомендациях подходу невозможно выставить оценки за семестр
М. Гринева: воспитываем еще одно поколение, которое не читает Нашим ученикам нужно давать медаль за отвагу, потому что толерантно терпят все болезни нашей образовательной системы
И. Ликарчук: чиновники не представляют свою жизнь без олимпиад Жизнь меняется, формируется совершенно новая общественная ментальность, а у родителей этих олимпиад – «скрепы»
Л. Булыгина: о ежедневной минуте молчания в школах Все, что по указанию и не от сердца, – все обернется против детей и общества
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев