Елена Бондаренко: «элитная» школа - это какая?

Родителям уже не нужна элитность или престижность, измеряемая «благотворительными» взносами

Елена Бондаренко: «элитная» школа - это какая?

Автор: Елена Бондаренко.

Серія гучних скандалів про порушення і звільнення директорів прокотилася переважно, так званими, «елітними» школами. У чому ГО «БАТЬКИ SOS» тільки не звинувачували: знищуємо найкращі школи; хочемо їх приватизувати, закрити; поставити у ці школи «своїх» директорів; звільнити усіх вчителів; захопити батьківські кошти і т.ін.

ЕЛІТНА чи ПРЕСТИЖНА ШКОЛА. Це яка? Де дорого? Де за гроші батьків учнів завантажують купою додаткових занять, щоб усі стогнали? Де всупереч нормам законів і моралі витискають зі школи слабших учнів, щоб показати вищий рейтинг успішності? Де носять однакову шкільну форму (дизайнерську) і краватки? Невже ХОРОША школа має бути саме такою?

Поки що в уявленні багатьох батьків «хороша школа – де «дорого і важко». Десь на 3-5 році навчання у батьків виникає питання: чому ж так дорого? Школа ж наче не приватна? Чому ж так важко вчитись? І де ж ті знання? Батьки починають ставити незручні запитання.

Але відповідь на них коротка: «Не подобається – ідіть в іншу школу». Хтось піде, а хтось залишиться і спробує змінити школу. От тільки змінити школу, без зміни директора, м’яко кажучи, складно. Уявляєте, скільки років директор створював імідж «елітної» школи, збільшував вступні внески, отримував щедрі дарунки від батьків, прибрав незручних педагогів, запровадив жорстку дисципліну – все круто і дорого. Чого ще треба цим батькам? Знання? Повага до дітей? Прозорість і відкритість? Обійдуться. Скарги? Організуємо придворних – будуть оди радості.

Та не забувайте, що прагнучи кращого для дітей, до таких шкіл дітей приводять непрості батьки, а успішні. Як заявив у суді колишній директор «елітної» гімназії: «батьки винайняли групу юристів, які писали на мене скарги». На жаль, він так і не зрозумів, що групу юристів, економістів, журналістів, бізнесменів тощо – зібрав він сам. Провівши вступні співбесіди не лише з дітьми, а й з кожним із батьків на платоспроможність і статусність. І за таке добірне товариство – дякуємо. Справді, чудові і професійні мами і татусі.

У своєму зашореному світі не зрозумів «елітний» директор, що батьки вже інші. Їм не потрібна фальшива елітність чи престижність, яка вимірюється розміром «благодійних» внесків. Вони досягли чогось у житті завдяки власним знанням і праці, тому хочуть таких самих перспектив для своїх дітей.

Рівень престижності школи визначається рівнем знань, рівнем розвитку особистості дитини, рівнем викладання, врешті решт. У всьому світі цінуються чесність і професіоналізм. Престижно бути порядним, мати знання і вміння, а цього якраз за гроші і не купиш.

Оригинал

Освіта.ua
25.03.2016

Популярные блоги
Олег Фасоля: на сколько же выросла зарплата учителя? Государство не может обеспечить уровень зарплаты, который должен соответствовать статусу педагога в обществе
А. Костюк: Польше нужны таланты, а Украине – нет? Система высшего образования Украины обречена продуцировать массовый образовательный продукт, а не уникальный
И. Ликарчук: учиться нужно только тем, кто этого хочет Полное общее среднее образование должно быть не общеобязательным, а общедоступным
Д. Ламза: никто не хочет идти в образование или школа без учителей От Кабинета Министров нет никаких действий по повышению значимости профессии учителя
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев