Бесплатное образование в Словакии для украинцев

Лучшие университеты Словакии предлагают бесплатное европейское образование для украинцев

Бесплатное образование в Словакии для украинцев

Словаччина пропонує українським вступникам можливість безкоштовного здобуття освіти у кращих університетах без складання іспитів і надання результатів ЗНО.

Словаччина - розвинена індустріальна країна, що динамічно розвивається. У той же час рівень цін на багато товарів і послуг можна співставити з українським.

За останні роки Словаччина може похвалитися помітним зростанням виробництва, особливо в районі Братислави, а також зростанням іноземних інвестицій. Словаччина змогла за дуже короткий час переорієнтуватись на західний ринок і створити повноцінну ринкову економіку. Низька інфляція (1,6%) та експорт в країни ЄС приносить державі і бізнесу прибуток, а членство Словаччини в Євросоюзі сприяє подальшій стабілізації та зростанню економіки.

У той же час за різними показниками країна ще не досягла рівня Західної Європи і на сьогоднішній день активно потребує кваліфікованих кадрів. У зв'язку з цим, університети Словаччини запрошують на безкоштовне навчання студентів з сусідньої  України.

Організацію вступу українців до вишів Словаччини здійснює Освітній центр Slovak Study, що працює безпосередньо з усіма університетами в Словаччині. Технічний університет в Кошице та Пряшевський університет в Пряшеві входять до числа найбільш затребуваних університетів Словаччини, в яких навчаються студенти практично з усієї країни, а також іноземці.

Кошице – друге за величиною місто країни, що розташоване на сході Словаччини, в долині річки Горнад біля підніжжя гірського масиву Черна Гора. Кошице відоме з XII століття як королівська резиденція. Тут багато пам'яток архітектури: Готичний собор св. Єлизавети, Кальвіністська церква, Церква урсулинок, Монастир францисканців, Лютеранська кірха, греко-католицька церква, Єзуїтський храм, синагоги, Церква Святого Михайла та ін.

Це місто є великим науково-освітнім центром. Тут розташований міжнародний аеропорт Кошице-Барца - другий за величиною в Словаччині, великий сталеливарний завод, а також Конституційний Cуд.

Технічний університет в Кошице є одним з кращих університетів Словаччини. На сьогоднішній день в університеті навчаються понад шістнадцять тисяч студентів. Університет проводить навчання на факультетах машинобудування, авіації, комп'ютерних наук, гірничо-видобувної справа, екології, управління процесами і геотехнології, будівництва тощо.

Пряшів — третє за величиною місто у Словаччині після Кошице та Братислави, з населенням у 100 тисяч осіб і є справжнім студентським містечком.

Тут знаходиться один з найбільших в Словаччині Пряшівський університет. Це третій за кількістю факультетів університет у Словаччині. В університеті навчається понад 12 500 студентів і працює близько 1 000 викладачів.

Пряшівський університет веде свою історію з 1880 року і складається з декількох факультетів: Грекокатолицький богословський факультет (1880), Педагогічний факультет (1949), Православний богословський факультет (1950), Філософський факультет (1959), Факультет гуманітарних і природничих наук (1997), Факультет охорони здоров'я (2002), Факультет менеджменту (2004), Спортивний факультет (2004). Університет пропонує навчання по безлічі спеціальностей більш докладно про які можна дізнатися на сайті освітнього центру Slovak Study.

Освітні програми, які пропонує Словаччина, відповідають європейським стандартам, оскільки ця країна є членом Євросоюзу, а випускники словацьких університетів отримують європейські дипломи про вищу освіту, що надають можливість працювати в будь-якій країні світу, що визнає європейську освіту.

Ще однією перевагою для українців є надзвичайна близькість української та словацької мов. Українці, які їдуть на навчання до Словаччини, можуть приїхати до країни без знання словацької мови і паралельно з початком навчання відвідувати 3-місячні мовні курси. Постійне перебування в мовному середовищі одночасно з курсами допомагає швидко адаптуватись до розуміння словацької мови та вільного спілкування. Словацька мова дуже схожа на російську та українську і засвоїти її нескладно. Зазвичай, півроку перебування в мовному середовищі буде достатнім для повної адаптації.

Українці, які навчаються в словацьких вишах, можуть вільно відвідувати сусідні Чехію та Австрію, а також інші країни Європейського Союзу. Окрім того, всі студенти мають право оформити студентську карту ISIC-card, яка надає можливість отримання значних знижок на проїзд по всьому світу (до 40%) і знижок у багатьох магазинах, розважальних центрах, ресторанах і кафе.

Для подорожей та студентського обміну між університетами різних країн студенти словацьких вишів також можуть брати участь у програмі Erasmus, яка вже давно популярна серед студентів всього світу.

Приємною відмінністю навчання в Словаччині від решти Європи, є можливість отримати європейську освіту безкоштовно.

Студентам Технічного університету в Кошице та Пряшівського університету надається якісний гуртожиток блочного типу (в одному блоці 2 кімнати з усіма зручностями). У кімнаті проживає до 3-х осіб. Проживання в гуртожитку платне і становить 45 євро на місяць. При цьому обід з трьох страв у студентській їдальні коштує всього 1,5 євро, що дає можливість вкластися у досить невеликий за європейськими мірками місячний бюджет на проживання та харчування - 200-250 євро на місяць.

При вступі на безкоштовне навчання в словацькі університети, абітурієнтам необхідно сплатити тільки супутні витрати, які включають в себе послуги освітнього центру Slovak Study: нострифікація документів, переговори з вузом про зарахування без іспитів, супровід зарахування, супровід на перше отримання виду на проживання, який отримується одразу після зарахування студента. Крім послуг освітнього центру студенту також необхідно сплатити витрати на отримання візи, мовні курси, медичну страховку та медогляд.

Європейський диплом, знання словацької, російської, української та англійської мов (поглиблене вивчення англійської передбачено програмами навчання) дають випускнику словацького університету всі шанси для успішної кар'єри.

Більш детальну інформацію про вступ до словацьких університетів, умови безкоштовного навчання, проживання в Словаччині, вивчення словацької мови ви можете отримати в Освітньому центрі Slovak Study за телефонами 38 (050) 549 04 03, +38 (068) 823 04 03 або електронною поштою [email protected].

Дізнатись більше

Освіта.ua
21.10.2019